Türkiye’de çalışan kişilerin yarısına yakını, asgari ücret kazanıyor ve bu durum, asgari ücretle alakalı herhangi bir gelişmenin ülkemizdeki ücretli çalışanların neredeyse yarısını ilgilendirdiği anlamına geliyor. Temmuz ayında asgari ücrete zam geleceği yüksek sesle konuşulurken, bu zammın yüzde kaç olacağına dair henüz bir detay bulunmuyor. Ancak gelen haberler, asgari ücretliye yeni bir müjdenin daha yolda olduğunu bizlere söylüyor.

Spotify’da şarkı nasıl indirilir: Spotify’da en fazla kaç şarkı indirilir? Spotify’da şarkı nasıl indirilir: Spotify’da en fazla kaç şarkı indirilir?

Emeklilerin her bayramda ikramiye alması, normal bir durum haline geldi. Ancak aynı şey asgari ücretli çalışanlar için geçerli değil. Kartepe Belediyesi ise bu durumu değiştirmek için oldukça önemli bir adım attı. Yapılan açıklamaya göre belediye, asgari ücret alan çalışanlarına 3.000 TL bayram ikramiyesi verecek. Üstelik Kartepe Belediyesi’nin müjdesi, bu haberle de sınırlı değil. Zira yapılan bir başka duyuruya göre asgari ücrete zam yapılacak ve en düşük belediye işçisi, 15.000 TL maaş alacak.

Kartepe Belediyesi tarafından alınan bu kararlar, başka belediyelere örnek teşkil edebilir. Hatta ilerleyen zamanlarda asgari ücretlilerin tamamına bayram ikramiyesi verilmesi gündeme gelebilir. Elbette şimdilik böyle bir gündem yok. Türkiye’de yaşayan asgari ücretlilerin gözü kulağı, Temmuz ayında yapılması muhtemel yeni zamda ve bu zammın oranında.