• BIST 109.330
 • Altın 155,835
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  ARS'de en son teknoloji

  23.03.2009 08:34
  Aydın Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığının aradığı tüm şartları yerine getirerek, 3. sınıf ARS Yoğum Bakım standartlarında hizmet vermeye başladı.
  ARSde en son teknoloji
  ARS'de en son teknoloji ARS'de en son teknoloji ARS'de en son teknoloji

  Aydın Devlet Hastanesi Aydın halkına en iyi hizmeti vermek için, Sağlık Bakanlığının aradığı tüm kriterleri yerine getirerek en son teknolojiyi yakalamaya çalışıyor. Hastanelerde en önemli servislerin başında gelen yoğun bakım servisleri hastalara yeniden hayat veriyor. Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi Opr.Dr. Niyazi Kocakaplan ise, insan sağlığının ne derece önemli olduğunu dile getirerek; “ Aydın Devlet Hastanesine başvuran vatandaşlarımızın tedavilerinin en iyi şekilde ve modern cihazlarla yapılması bizim için çok önemli. Bu sebep den dolayı Sağlık Bakanlığının aradığı bütün şartları yerine getirerek 5 yataklı olan ARS Yoğun Bakım Servisinin yatak kapasitesini 7 yatağa çıkardık. Servis de yaptığımız tadilatlar ve yeni eklediğimiz cihazlarla hastalara en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

  ARS Yoğun Bakım Servisi hakkında bilgi veren, ARS Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Gökalp Özşişeci; 7 yatağın dolu olmasından ötürü hastalar adına üzüntü duyduklarını, fakat hastaların en iyi şekilde tedavi edilmesinden ötürüde mutlu olduklarını söyledi.Özşişeci; “ 2. sınıf olan ARS Yoğun Bakım servisi Sağlık Bakanlığının aradığı tüm şartları yerine getirdik ve 3. sınıf olma hakkını kazandık. 5 yatak ile hizmet verirken yaptığımız tadilatlar neticesinde 7 yatak ile hizmet vermeye başladık. Servis de yatan 7 hastanın her birinin başında ventülatör(yapay solunum cihazi), İnvazivmonitorizasyon uygulamaları, CPR (kalp solunum durması) ve acil müdahaleler için gerekli defiribilatör bulunuyor. Her hastaya sorumlu bir hemşire hizmet verirken diyaliz hastaları da hiç yataktan kalkmadan diyaliz hizmetini alabiliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

  Ayrıca Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi Kocakaplan; Mr ve Tomografi cihazları için ihalenin tamamlandığını dile getirerek, en son teknoloji ile hizmet verecek cihazların 15 Nisanda hizmete başlayacağını söyledi. Vatandaşların Mr ve Tomografi için başka hastanelere gönderilmeyeceğini belirten Kocakaplan, vatandaşlarımız artık çekimleri hastanemizde yapılacak dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim