Öğrenciler tatile doyacak! Yaz tatili öne alınıyor, işte yeni tarih! Öğrenciler tatile doyacak! Yaz tatili öne alınıyor, işte yeni tarih!
Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden birisi olan Arka Sokaklar’da sular bir türlü durulmuyor. Bildiğiniz gibi dizinin en çok sevilen karakteri Mesut komisere hayat veren Şevket Çoruh, yapımdan ayrılmıştı. Tekrar dönüp dönmeyeceği sorularına “Mesut komiser emekli oldu.” diyerek net bir yanıt veren Çoruh, artık tiyatro projelerine ağırlık vereceğini bildirmişti. Geçtiğimiz haftalarda çekimlerine 45 günlük ara verildiği duyurulan Arka Sokaklar için şimdi de bambaşka bir iddia gündeme geldi.

 Üzerinde deyim yerindeyse kara bulutların dolaştığı dizi için sosyal medyada flaş bir iddia ortaya atılmıştı. Buna göre Arka Sokaklar yakın bir zamanda final bölümü için izleyicileri ile son kez buluşacaktı. Ancak bu iddialar doğru çıkmadı ve dizinin hayranları da böylece rahat bir nefes aldı. Gelen bilgiler, yapımın yepyeni maceralar ile yoluna dolu dizgin devam edeceği yönünde ancak bir farkla!

Evet, Arka Sokaklar yeni bölümleri ile izleyicilerin karşısına çıkmaya devam edecek ama bu Kanal D ekranlarında olmayacak. Yapımcı şirket, Kanal D tarafından yapılan ödemelerin gecikmesi ve dizi oyuncularının uzun süreler paralarını alamaması üzerine harekete geçti. Bunun neticesinde ise ATV ile anlaşma sağlandı ve Arka Sokaklar’ın yoluna ATV’de devam etmesine karar verildi. Yani Rıza Baba ve ekibinin maceralarını artık Kanal D ekranlarından değil, ATV’den izleyebileceksiniz. Bunun için de muhtemelen çok beklememize gerek kalmayacak.