TV100'de Candaş Tolga Işık'a konuşan Arda Turan, "Açıkçası şu anda Galatasaray'da oynayamayacağım için Katar, Dubai ya da Amerika'da; eşimin rahat edemeyeceği bir yerde oynayamazsam futbolu devam ettirmeyi düşünmüyorum. Alttan bir takımı alıp, UEFA Kupası final yolculuğuna giden bir hikaye olsa ona hizmet etmek isterim ama onun dışında futbol oynayacağımı düşünmüyorum. Teknik direktör olmak istiyorum, iyi bir teknik direktör olacağımı düşünüyorum. Ekibimi topluyorum." dedi.

Arda Turan, "Sergen Yalçın'ı canım kadar severim. Benim sıkıntılar yaşadığım günlerimde bana telefon açtı, 'Beşiktaş'a gelmek ister misin?' dedi. Bana muhteşem sahip çıktı. Dost dediğim insanların çıkmadığı kadar sahip çıktı. Aziz Yıldırım, çok iyi rakipti. Çok güzel rekabetti. Yıllar geçtikçe özlüyoruz. Zamanında çok saygılı bir şekilde teklif yapılmıştı, bana ve Galatasaray kulübüne. Biz de aynı saygı ile reddettik." ifadelerini kullandı.

Arda Turan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Biz Barcelona'yı eleyebilirdik. Frankfurt'un oynadığını Galatasaray da oynadı. Frenkie, Pedri, Gavi; bunlar gencecik çocuklar ve baskıda kırılabilirler. Ben, Barcelona'ya karşı iyi oynadım diye mutlu olmak istemiyorum. Benim başarı standardım bu değil.

Tarihin en iyi teknik direktörü olmak istiyorum. Bunu Fatih hocanın ağzından duyduğum için söylüyorum, 'Beni geçebilirsin' dedi. Onun için de deneyeceğim. 'Beni bir tek sen geçebilirsin' dedi.

Galatasaray'ın bazı yönetim kurulu, genel kurul üyeleri beni sevmiyormuş gibi hissediyorum. Çok kötü bir şey. Ben, Galatasaray'ı hep seveceğim. Taraftar benim canım. Genel kurul beni sevmiyor, niye bilmiyorum, herhalde onlar da 13 milyon kazandırdı. Galatasaray'ı sevmenin bu kadar suç olduğu bir hayat olabilir mi? Son 2 maçı Aslantepe'de bile izlemedim, futbolu bırakıyordum ben. Jübile falan istemiyorum. Nezaket istemiyorum, Galatasaray başarılı olsun.

Ayhan Akman'ın oğlu Efe Akman beni çok etkiliyor. Galatasaray'ın 2 sene sonra ön liberosu olabilir. Bartuğ Elmaz Marsilya'ya gitti çok üzüldüm. Onunla ilgili hayaller kuruyordum. Beceremedik.

Baba ile oğul arasındaki ilişki... Bizim hadsizliğimizdir hocaya karşı, Fatih hoca da sağ olsun bizi affetti. Elini öptük, barıştık. Fatih Terim, bizim hayat büyüğümüzdür.

Galatasaray bir dönüşüme girecekse, Fatih Terim ile olmalıydı. Galatasaray'ın geleceğine hazırlanıyoruz deseydik, bunu çok daha iyi yapardık. Fatih Terim, oradaki çocukların hocasından çok babasıdır. Gidişi bizim için hüzünlüydü. Daha farklı olmalıydı. Fatih Terim'i sahadan uzaklaştırma, Fenerli projesidir derim. Şaka olarak.