Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olan genç yıldız Arda Güler, dizindeki sakatlık sebebiyle takımının ABD kampında oynadığı hazırlık maçlarında forma giyememişti. Real Madrid, Arda Güler için kararını verdi. İşte son dakika haberin detayları...

Real Madrid'in genç transferi Arda Güler, takımının ABD'deki hazırlık kampında dizinden sakatlanmış ve hazırlık maçlarında forma giyememişti. İç menisküs sakatlığı nedeniyle ABD kampından erken ayrılan ve Madrid'e dönen milli yıldız, tedavisine burada devam etti.

'SÖZLEŞMESİ DONDURULACAK' İDDİALARI

Ağustos ayının başlarında Arda Güler'in sakatlığıyla ilgili İspanyol basınında endişe verici iddialar yer almıştı. Haberlerde Arda'nın önünde ameliyat olmak veya olmamak şeklinde iki seçenek olduğu; ameliyatsız 3 ay, ameliyatla ise 5 ay sonra sahalara dönebileceği hatta sözleşmesinin dondurulabileceği dahi iddia edilmişti.

ANCELOTTI SEVİNDİREN HABERİ VERDİ

Real Madrid teknik direktörü Carlo Ancelotti, genç futbolcusu Arda Güler'in son durumuyla ilgili bilgi verdi.

İSPANYA'YA UYUM SAĞLIYOR VE İSPANYOLCA ÖĞRENİYOR

Arda Güler'in İspanya'da yaşamaya çoktan alıştığı ve İspanyolca öğrenmeye başladığı belirtildi. Milli oyuncunun takım arkadaşları ile de harika bir uyum içinde olduğu ve uyum problemi yaşamadığı kaydedildi.

ANCELOTTI'NİN ELİNİ RAHATLATACAK

İspanyol basını, Arda Güler'in birçok pozisyonda forma giyebildiği için, Carlo Ancelotti'nin elini rahatlatacağını yazdı.

ARDA GÜLER'İN KARİYER RAKAMLARI

Arda Güler, kariyeri boyunca tüm kulvarlarda 81 maça çıkarken 23 kez gol sevinci yaşadı. Genç oyuncu 25 kez de takım arkadaşlarına gol pası verdi.

ARDA GÜLER DÖNMEK İÇİN GÜN SAYIYOR

İspanyol basını, Arda Güler'in Real Madrid'le ilk maçına çıkmak için gün saydığını belirtti. Arda Güler'in 24 Eylülde oynanacak Madrid derbisine yetişmesi bekleniyor.

Real Madrid'in yıldızı Luka Modric'in bir Hırvat gazetesine verdiği röportajda Arda Güler ve Jude Bellingham'a yaptığı övgüler dikkat çekmişti.

İspanyol basının Modric'in açıklamalarının daha geniş halini yayınladı. Hırvat gazetesinde yer verilmeyen bu detaylarda Modric, Arda Güler'le ilgili tespitleri büyük bir heyecan yarattı.

Hırvatistan'ın ve dünyanın en önemli yıldızlarından biri olan Luka Modric'in övgüler yağdırdığı bir ismi görmek isteyen Real Madrid taraftarı heyecanla 8 Ekim'de yapılacak Osasuna maçını bekliyor.

Arda'nın bu tarihten önce dönme durumu da var, ancak Real Madrid yönetimi büyük beklentilerinin olduğu milli futbolcuyu daha önce riske etmek istemiyor.

Luka Modric, "Arda Güler'in ekstrem bir yeteneği var, bunu sakatlanmadan önce antrenmanlarda hep beraber gördük. Futbolu muhteşem olacak. Topla birlikte özel yetenekleri var. Çok iyi bir adam. Mütevazı, mütevazı ve öğrenmeye istekli" diye konuştu.