Fenerbahçe'nin yıldız adayı Arda Güler formaya hasret kaldı. Bu sezon toplamda sadece 305 dakika oynayan Arda, sözleşmesindeki şart gereği 1500 dakika süre almazsa 5 milyon euro'luk serbest kalma maddesi aktif olacak. Arda Güler'in peşinde 2 Avrupa devi var.

Jesus'tan dikkat edilmesi istendi

Fenerbahçe'de Arda Güler paniği yaşanıyor. Sezon başından beri yönetimin korkulu rüyası olan Arda'nın serbest kalma maddesi için Jorge Jesus'la da görüşülmüştü.

Yönetim, Jesus'tan ricacı olmuş ve bu maddeye dikkat edilmesini istemişti.

13 maçta 90 dakikaya ihtiyaç var

Arda Güler şimdiye dek ligde sadece 34, Avrupa'da ise 271 dakika süre aldı. Fanatik'teki habere göre, "1500 dakika süre almazsa 5 milyon euro'ya serbest kalır" maddesinin aktif olmaması için 17 yaşındaki oyuncunun kalan maçların en az 13'ünde 90 dakika oynaması gerekiyor.

 

İki dev peşinde

Arda'nın durumunu yakından takip eden kulüplerin başında ise Borussia Dortmund ve Napoli bulunuyor. Fenerbahçe yönetimi ise Arda'nın bu kadar cüzi bir miktara elden kaçırılması ihtimalini düşünmek dahi istemiyor.

Koç devreye girebilir

Maddenin aktif olması halinde Başkan Ali Koç'un devreye girip Arda Güler ve menajeriyle konuyu halledeceği tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz sezon A Takım'da 16 maçta 373 dakika süre alan Arda, 3 gol 3 asiste imza atmıştı.