Semih Demirhan

Beyaz eşya ve teknoloji şirketi Arçelik'in Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kozan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Kalp krizi geçiren Kozan, Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı fakat tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

6 Ay önce Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan ve başarılı bir yöneticilik geçiren Kozan, Satın Alma ve Tedarik Zinciri biriminden sorumluydu.

HAKAN KOZAN KİMDİR

Lisans eğitimini ODTÜ Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamlayan Kozan, Bilkent Üniversitesi'nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı.

ÖSYM Başkanı Ersoy anlattı: Sorular nasıl hazırlanıyor? ÖSYM Başkanı Ersoy anlattı: Sorular nasıl hazırlanıyor?

İş hayatına 1993 yılında Arçelik'te Takım Mühendisi olarak başlayan Kozan, üretim, ürün yönetimi, tedarik zinciri ve satın alma gibi alanlarda çeşitli görevler üstlendi. 1998-2005'te Takım Lideri olarak kariyerine devam eden Kozan, 2005'te Üretim Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında ise Beko Rusya'da İşletme Direktörü olarak atanan Kozan, 2013'te Arçelik Sub-Sahara Bölge Direktörü ve Defy Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

2017'de Kıdemli Satın Alma Direktörü olarak atanan Kozan, 1 Ekim 2022 itibarıyla Satın Alma & Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.

Arçelik'in Türkiye ve yurt dışı pozisyonlarında önemli projeler yöneten Hakan Kozan, evli ve bir çocuk babasıydı.