• BIST 106.474
 • Altın 151,840
 • Dolar 3,6440
 • Euro 4,3033

  Aramızda büyük aşk var!

  02.05.2009 18:12
  'Selin'le aramızda çok büyük bir aşk var'
  Aramızda büyük aşk var!
  Aramızda büyük aşk var! Aramızda büyük aşk var! Aramızda büyük aşk var!

  Güzel oyuncu Pelin Körmükçü Mother&Baby'ye kızı Selin'i ve hamileliğini anlattı..

  Pelin Hanım, sanatçı bir aileden geliyor. Usta tiyatrocu Hazım Körmükçü dedesi. Yine aynı adı taşıyan ağabeyi Hazım Körmükçü. Şehir tiyatrolarında oyuncu Hikmet Körmükçü de kuzeni…

  Onu ilk "Bir Başka Gece"de tanıdık. Televizyona çok yakışan bir yüzü vardı… Senelerce oyunculuğu ve sunuculuğu birlikte götürebilen Pelin Körmükçü Mother&Baby"ye anneliğin ona ne kattığından söz ederken pek bir değişiklik olmadığını söylese de biz bakışlarındaki anaçlığı görebiliyoruz.

  Oyunculuğunuz ve sunuculuğunuz hep paralel gitti. Şu sıralar var mı yeni projeleriniz?

  Evet. Televizyonda bir şov programına başlayacağım, bakalım çok hareketli güzel bir program olacağa benziyor.

  Selin ne olsun istersiniz?

  Selin ileride ne isterse o olsun. Benim annem de, babam da beni hiç zorlamadı. Hatta bana hep bu mesleğin zorluklarını anlattı. Selin için ille de oyuncu olsun demem. Çünkü bu meslekte şans çok önemli çok zor artık bu meslek. Ama kendisi ne isterse olsun.

  Hani şimdilerde çok moda bir laf var ya star ışığı var Selin bebekte! Birlikte bir projede yer almayı düşünür müsünüz?

  Açıkçası kendi çekimlerimde küçük çocuklar çok gördüm. Gerçekten onlar için çok zor. Bu yüzden kızımın küçükken setlerde yer almasını istemem.

  Oyunculuk dışında yapabilirim dediğiniz başka bir iş var mı?
  Gönlümde hep oyunculuğun yanı sıra şarkı söylemek de vardı. Böyle bir

  Projede yer almak isterdim. Bunun için yapacağım şov programıyla insanlar benim daha farklı bir yüzümü görecek. Şarkı da söyleyeceğim, dans edeceğim. Zaten oyunculuğun bir tarafı da şarkı söylemek ve dans etmek...

  Nasıl bir hamilelik geçirdiniz?

  Çok şanslıyım, çok rahat bir hamilelik yaşadım. 7. aydaydım, herkes hareketliliğime şaşırıyordu. 7 aylık hamileydim, hala gece dışarıda dans ediyordum. Çok iyi bir hamilelik geçirdim.

  Hamileliğimde öyle negatif duygular hiç yaşamadım. Sadece her şeye ağlar olmuştum. O da hormonal değişimlerle ilgili tabii. Ama ben buradan anne adaylarına bunu tavsiye etmek istiyorum. Sakın evhamlı bir hamile olmayın!
  Her şeyi kafanıza fazlasıyla takarsanız titizlenmenizin aksine mutlaka normalden daha çok pürüzler çıkıyor. O yüzden içinizi ferah tutup hamileliğinizin doya doya keyfini çıkarın.

  Mother&Baby okurların en çok merak ettiği konulardan biri emzirme… Emziriyor musunuz?

  Selin bize sürpriz oldu. 3,5 ay emzirebildim. Ben en az 6 ay emzirirdim diyordum ama olmadı maalesef. Olsun yine de 3,5 ay da olsa emzirmiş oldum.

  Normal doğum mu sezaryen miydi?

  Epidural sezaryen oldum. Ben istemedim normal doğumu. Hiçbir şikayetim de olmadı. Sadece kilolar kalıyor. Ama onları da yavaş yavaş veriyorum. Şimdi normal yeme düzenime ve spor yapmaya başladım.

  Selin"den önce; Selin"den sonra?

  Yapı olarak çok fazla değişmedim Selin"den sonra. Hayata nasıl bakıyorsam şimdi de öyle bakıyorum. Ama artık anne oldum. Önceden sadece Pelin"dim. Biri bana artık anne diyecek. O benim bir parçam. İşte buna hala inanasım gelmiyor.

  Artık evde bana muhtaç, beni bekleyen biri var. Ama onun dışında hayatımda değişen pek bir şey olmadı. Sadece onunla aramızda çok büyük bir aşk var. Hep diyorlardı anne olmadan anlaşılmaz diye. Ona inanmazdım ama şimdi inanıyorum. Selin"im 4,5 aylık ve 4,5 aydır ondan hiç ayrılmadım. Ona rağmen bir saat ayrı kalsam özlüyorum.

  Sizi Hazım Bey ve Hikmet Hanım"la Körmükçü"ler olarak aynı projede görür müyüz bir gün?

  Çok isterim. Şimdiye kadar hiçbir projede birlikte yer alamadık. Çünkü hepimiz farklı kulvarlardaydık. Örneğin bir müzikalde birlikte aynı sahneyi paylaşmak çok heyecan verici olur.

  Ünlü annelerimizden destek aldıklarınız var mı?

  Sağ olsun Buket"in (Dereoğlu) bana çok desteği oldu. Bana sezaryenin nasıl olacağını detayıyla anlattı ve beni çok rahatlattı. Onun dışında Tuğba"yla (Erbil) çocuklarımız hakkında çok konuşuruz. Bodrum"da Pınar"la (Altuğ) hamilelik konusunda sohbet etmiştik. Tabii en önemli desteği annemden gördüm. Doğumdan sonra annemin varlığı bana çok yardımcı oldu. Annelikle, doğumla ilgili hiçbir bilgim yoktu.

  'Eşim Rafi Musevi olduğu için kızımızın nüfus cüzdanındaki din bölümünü boş bıraktık. İleride kendisi karar versin."  Selin Müslüman bir annenin ve Musevi bir babanın çocuğu. Din eğitimini nasıl vereceksiniz?

  Selin"in kimliğindeki din bölümünü açık bıraktık. İleride kendisi ne isterse onu yazdırsın. Neyse ki ikimizin de ailesi çok modern düşünceli, o nedenle bu konu hiç sorun olmadı. İnanın benim için hiç önemli değil. Hayatı için neyi seçerse seçsin. Benim için onun sağlığı, en önemli olanı. Ama tabii bütün dinleri öğrensin. Ona bir kısıtlama yapmak istemiyorum.

  Son olarak anne adaylarımıza ve Mother&Baby okurlarımıza ne önerirsiniz?

  Anneler hamileliklerinin başından sonuna kadar pozitif olmaya çalışsın. Kendilerini sevsinler. Çevrelerindeki negatif düşüncelerden etkilenmesinler. Çünkü hayatta tek hamile siz değilsiniz. Evet belki biraz kilo alacaksınız, deformasyon olacak. Ama değmez mi?! Bunlar kaçınılmaz, ben hep böyle düşündüm. Anneliklerini, bebeklerini yaşasınlar. Bebeklerinin her anlarını yaşasınlar. Çünkü çok çabuk büyüyorlar. Selin"im 4,5 ay oldu doğalı ama bana 4 yaşındaymış gibi geliyor. Bana herkes kucağa alıştırma diyordu. Ama ben 10 yaşındayken kucağıma alamayacağım. Hep kucağımda. Onun her anını yaşıyorum.

  HT

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim