Araç sahipleri,  akaryakıt fiyatlarını araştırıyor. Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorine 1,07 TL zam bekleniyor. Böylelikle motorinin fiyatı 37 TL’ye dayanacak. Peki, güncel benzin ve motorin fiyatları ne kadar? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç para oldu? Dizel yakıt ne kadar? İşte güncel akaryakıt fiyatları..

Benzine gelen art arda zamların ardından dün de motorinde 1 lira 45 kuruşluk zam pompaya yansımıştı. Son olarak yeni bir zam haberi daha geldi. Brent petroldeki yükseliş ve dolar kurunun Türk Lirası karşısındaki zirve seyri sonrası motorine 1 Ağustos Salı gününden geçerli olmak üzere 1,07 TL zam bekleniyor. 

31 temmuz benzin fiyatları ne kadar?

İstanbul 36,05 TL
Ankara 36,53 TL
İzmir 36,63 TL

31 temmuz motorin fiyatları ne kadar?

İstanbul 35,30 TL
Ankara 35,78 TL
İzmir 35,95 TL

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Kredi musluğunun kesilmesi otomobili vurdu: İkinci el araç satışında yeni dönem başlıyor Kredi musluğunun kesilmesi otomobili vurdu: İkinci el araç satışında yeni dönem başlıyor

Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken ise Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.