• BIST 109.330
 • Altın 155,760
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Ara Güler'in sergisini gezdi

  24.09.2008 16:38
  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Karacasu Aphrodisias gezisi sırasında Aphrodisias’ın keşfedilmesinde ve tanıtılmasında büyük rol oynayan ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in açtığı sergiyi gezdi.
  Ara Gülerin sergisini gezdi
  Ara Güler'in sergisini gezdi Ara Güler'in sergisini gezdi Ara Güler'in sergisini gezdi

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Karacasu Aphrodisias gezisi sırasında Aphrodisias"ın keşfedilmesinde ve tanıtılmasında büyük rol oynayan ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler"in açtığı sergiyi gezdi. Aphrodisias"ın ilk fotoğraflarının yer aldığı sergiyi çok beğenen Bakan Güler, Ara Güler"in antik kentin keşfedilmesindeki rastlantı hikayesini ise şaşkınlıkla dinledi.
  Ara Güler ve Mesut Ilgım"ın Antik Kent içerisinde açtıkları fotoğraflarla Aphrodisias"ın anlatıldığı sergide bulunan eserleri dikkatlice inceleyen Bakan Güler, sanatçının fotoğrafları karşısında övgü dolu sözler söyledi. Sanatçı Ara Güler"in uzun yıllar önce Bozdoğan"a gitmek üzere İstanbul"dan yola çıktığının ancak yolunu kaybettiği için Karacasu"ya ve ardından Aprodisias"ın bulunduğu alana geldiğini ifade eden görevliler, Ara Güler"in buranın fotoğraflarını çektiği ve daha sonra İstanbul"da birçok yerde dergi ve gazetelerde bu fotoğrafları kullanmasından sonra antik kentin gün yüzüne çıktığını belirttiler. Tamamen bir tesadüf eseri Türkiye"nin en önemli antik kentlerinden birisinin turizme kazandırılması ise Bakan Günay"ı şaşkınlığa uğrattı. Bakan Günay ile birlikte sergiyi gezen Vali Mustafa Malay, Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Ahmet Ertürk ve çok sayıda protokol üyesi sanatçının eserlerini hayranlıkla izlediler. Sanatçının gezi sırasında orada bulunamaması nedeniyle kendisi ile görüşme imkanı bulamayan Bakan Günay, ilk fırsatta sanatçıyla görüşeceğini belirtti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim