Netflix'ten iki efsane ile canlı hot dog yeme yarışması Netflix'ten iki efsane ile canlı hot dog yeme yarışması
Günümüzün en büyük problemlerinden birisi şüphe yok ki siber hırsızlık. Apple'ın da bu konuda yeni önlemler aldığını biliyoruz. Apple'ın Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) üç gün sonra başlıyor ve Bloomberg'den Mark Gurman, büyük etkinlik öncesinde yeni bir söylentiyle geri döndü. Son rapora göre, Apple iOS, iPadOS, macOS, visionOS ve Windows cihazlarında şifre yönetimi için tek noktadan hizmet sunacak yeni bir Password uygulamasını tanıtacak. Bu uygulama, şu anda Apple cihazlarında kullanılan iCloud Anahtar Zinciri'nden ayrı olacak ve LastPass ve 1Password gibi şifre yönetim hizmetlerine doğrudan rakip olacak.

Yeni Bloomberg raporu, Apple Şifreler uygulamasının hesaplar, anahtarlar ve Wi-Fi ağları için farklı kategoriler sunacağını öne sürüyor. Ayrıca, cihazlar arasında senkronize olacak ve platformlara kaydolurken otomatik doldurma ve yeni şifreler oluşturma yeteneğine sahip olacak. Apple Şifreler'in ayrıca Google Authenticator gibi kimlik doğrulama kodları sunacağı ve diğer şifre yönetim platformlarından şifreleri içe aktarma yeteneğine sahip olacağı da söyleniyor.

Apple'ın bu hamlesi, kullanıcıların tüm şifrelerini tek bir yerde güvenli bir şekilde yönetmelerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu yeni uygulamanın, mevcut iCloud Anahtar Zinciri'ne ek olarak daha kapsamlı bir şifre yönetim sistemi sunacağı belirtiliyor. Uygulama, kullanıcıların hesaplarını, şifrelerini ve Wi-Fi ağ bilgilerini düzenli ve güvenli bir şekilde tutmalarına yardımcı olacak.

Aşağıda şu anda dünyada en çok kullanılan şifreleme uygulamalarını sıraladık. Apple’ın onları geride bırakıp bırakamayacağını yakında göreceğiz.