Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Apple Unleashed etkinliğini 18 Ekim'de yani bugün gerçekleştirdi. Apple CEO'su Tim Cook 'Bugün iki önemli alana odaklanıyoruz; müzik ve Mac' sözleri ile etkinliği başlattı. Unleashed etkinliği kapsamında tanıtılan ilk ürün HomePod Mini oldu.

Ürün sarı, turuncu ve mavi renk seçenekleri ile gelecek. Etkinlik sırasında Mini'nin ABD'de 99 dolardan başlayan fiyatlar ile Kasım ayı itibari ile satışa çıkacağı açıklandı. 3'üncü nesil AirPods hakkında da detaylar geldi.

Yeni tanıtılan Airpods ter ve su geçirmez bir teknoloji ile tasarlanmış. Cihazın ABD'de 179 dolardan başlayan fiyatlar ile raflardaki yerini alacağı etkinlikte duyuruldu. AirPods Pro ile benzer bir tasarım ile gelen yeni AirPods, 5 dakikalık şarj ile 1 saatlik kullanım imkanı sunacak. Söz konusu yeni kulaklıklar aynı zamanda FaceTime aramalarında net ve doğal iletişim sağlayan ve Full HD ses kalitesi sunacak. Yeni Airpods tasarımıyla da dikkat çekecek, ayrıca üstün konuşma codec’i AAC-ELD’ye sahip olarak piyasaya sürülecekler. Apple AirPods'un Türkiye'de 1.999 TL fiyat etiketi ile satışa sunulacağını duyurdu.

Lansmanın öne çıkan ürünü ise MacBook Pro 14 ve 16 inç olmak üzere iki versiyon ile gelecek. Görünüşe göre cihazda Touch Bar yer almayacak. iPhone benzeri ekran çentiği ile gelen yeni MacBook Pr FaceID özelliğine de içermeyeccek. True Tone sensörüne ve 1080P kayıt yeteneğine sahip olacak.