Apple'ın yeni Vision Pro başlık seti ilk bakışta kırılgan görünse de yapılan düşme testleri, bazılarının beklediğinden daha dayanıklı olduğunu ortaya koyuyor. Testler, başlık setinin duvarlara veya kapılara karşı yapılan kazara çarpmalar gibi tipik aşınma ve yıpranma durumlarında yalnızca küçük çiziklerle karşılaştığını, ancak önemli bir hasar oluşmadığını gösteriyor.

Duvarlara kasıtlı yapılan çarpmalar bile camın kırılmasına yol açmazken, ortam ışığını engellemeye yardımcı olan ışık sızdırmazlık elemanı test boyunca kolayca çıkabiliyor. Başlık seti, düşük bir yükseklikten halıya yapılan çoklu düşmelerden sonra bile hayatta kalmayı başarıyor, ancak hoparlörler zarar görüyor. Özellikle, üçüncü düşüşten sonra sağ hoparlör, bant bağlantısındaki bir iç kırılma nedeniyle çalışmayı durduruyor. Buna rağmen, başlık seti genel olarak iyi durumda kalıyor ve tamamen kullanılabilir oluyor.

Ancak 10-12 feet yükseklikten yapılan önemli bir düşüş, ön camın kırılmasına neden oluyor. Buna rağmen cam parçalara ayrılmıyor ve başlık seti normal şekilde işlevine devam ediyor. Ön camın soyulmasıyla ekran katmanı ortaya çıkıyor ki bu katman, halen işlevsel olsa da muhtemelen çok hassas ve zarar görmeye yatkın.

Sonuç olarak, Vision Pro, günlük kullanım senaryolarında beklenenden daha iyi bir dayanıklılık sergiliyor. Tek zayıf nokta, hoparlörlerin ve ışık sızdırmazlık elemanının gevşemesi gibi görünüyor. Bu durum, belirli bir dikkat gerektirse de, eğer cihazınızı sık sık düşüren biri değilseniz, başlık seti iyi bir dayanıklılık sunuyor.