Apple, 2023'ün sonbaharında düzenleyeceği ikinci etkinliği için tarihini belirledi. Şirket 30 Ekim Pazartesi günü, Türkiye saatiyle akşam 20.00'da gerçekleştireceği bir ürün tanıtım lansmanında, yeni Mac modellerini kullanıcıları karşısına çıkacak.

'Scary Fast' başlıklı bu etkinlik, geçmiş dönemlerdeki gibi önceden kaydedilmiş bir sunum olacak ve yalnızca çevrim içi olarak gerçekleşecek, yani fiziksel bir katılım bulunmayacak.

YENİ APPLE MAC CİHAZLARI YOLDA

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın yeni nesil Mac cihazlarını Ekim ayında tanıtacağını iddia eden haberler paylaşılmıştı. MacRumors'a göre bu etkinlikte Apple Silicon M1 çipini kullanan 24 inçlik iMac modelinin güncellenmiş bir versiyonunu görebiliriz.

Teknoloji analisti Mark Gurman'ın açıklamalarına göre, MacBook Air modelinde bir güncelleme beklenmiyor, ancak 13 inçlik MacBook Pro, 14 inçlik MacBook Pro ve 16 inçlik MacBook Pro modellerinin yeni çiplerle donatılmış versiyonlarının gelebileceği belirtiliyor.

Apple M serisi işlemci ailesini son olarak Haziran ayında tanıttığı M2 Ultra çipiyle güncelledi. Bundan önce, Ocak ayında piyasaya sürdüğü M2 Pro ve M2 Max işlemcileriyle karşımıza çıkmıştı. Önümüzdeki haftaki lansmanda ise 3 nm fabrikasyon süreciyle üretilen M3 serisinin duyurulması bekleniyor.

Apple, etkinliği kendi web sitesi üzerinden, YouTube platformu aracılığıyla ve Apple TV uygulaması ile canlı olarak yayınlayacak. Şirket en son Eylül ayında iPhone 15 serisini ve Apple Watch Ultra 2 / Apple Watch Series 9 modellerini tanıttığı bir ürün lansmanı gerçekleştirmişti.

Oppo Watch 4X yakında satışa çıkıyor Oppo Watch 4X yakında satışa çıkıyor