Apple bu yıl yepyeni iPhone serisi iPhone 14'ü piyasaya sürecek. Ancak önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek olan iPhone 15 hakkında detaylar geldi.

Facebook hakkında şok suçlama! Facebook hakkında şok suçlama!
Apple bu yıl yepyeni telefon serisi iPhone 14'ü piyasaya sürecek. 13 serisine kıyasla yeni özelliklerle gelmesi beklenen seri bu sonbaharda tanıtılacak. Ancak şimdiden 15 serisi ile ilgili de detaylar gelmeye başladı.

Apple, bu yıl iPhone 14 serisini piyasaya sürmeye hazırlanırken, gelecek yılki iPhone 15 ile ilgili söylentileri de geliyor. Şimdi, yeni bir rapor, 2022 ve 2023 iPhone serisi arasında bazı benzerlikler olabileceğini ortaya koydu. Yeni söylenti Via PhoneArena'dan geliyor ve gelecek yılki iPhone 15 serisinin yaklaşmakta olan iPhone 14 serisi ile benzer ekran özelliklerine sahip olacağını belirtiyor. Görünüşe göre iPhone 15 ve iPhone 14 aynı ekran boyutuna sahip olacak. Ayrıca, iPhone 15'in ekranında hap şeklindeki aynı çift delikli kesime sahip olacağı bildiriliyor.

iPhone 14 Pro serisinin sonunda FaceID sensörleri ve selfie kamerası için öndeki büyük çentiğinden kurtulması bekleniyor. Görünüşe göre iPhone 15 serisi de benzer bir ön tasarıma sahip olacak. Özellikle, bu, iPhone 14 serisinden farklı olarak alt uç temel modeli de içerecek. Bu rapor aynı zamanda Cupertino merkezli devin iPhone'larını iki yıl üst üste aynı ekran boyutlarıyla göndereceğini de ortaya koydu. İlginç bir şekilde, Omdia raporu, ekran altı kameralar ve FaceID teknolojisi söz konusu olduğunda Apple'ın diğer akıllı telefon markası rakiplerinin gerisinde kaldığını da ekledi. Bu özellikler muhtemelen iPhone 16 serisinde satışa sunulacak.