Açıköğretim sınavına sayılı günler kala öğrenciler sınava giriş belgelerini nereden alacaklarını araştırmaya başladı. Sınava giriş belgeleri üniversitenin web sitesinden alınacak. İşte açıköğretim sınavı ile ilgili tüm detaylar…

Survivor'da ikinci eleme adayı belli oldu! Diskalifiye edilen Seda'dan zehir zemberek sözler Survivor'da ikinci eleme adayı belli oldu! Diskalifiye edilen Seda'dan zehir zemberek sözler

Güz döneminin ilk sınavı olan vize sınavı için öğrenciler heyecanla açıklanacak detayları bekledi. Anadolu Üniversitesi’nden gelen duyuru ile birlikte tüm detaylar açıklandı.

Anadolu Üniversitesi’nin yayınlamış olduğu duyuru ile birlikte önümüzdeki günlerde yapılacak olan açık Öğretim sınavının yüz yüze yapılacağı bilgisi paylaşılmıştır. Öğrenciler bu bilginin paylaşılmasını ardından sınav detayları hakkında araştırmalara başladı. Her ders için 20 soru sorulacak kurduk her bir soru için 30 dakika süre verilecek. Öğrencilerin kendi kalem ve silgilerini yanlarında getirmeleri gerekecek. İki gün süresince dört oturum şeklinde yapılacak olan açıköğretim sınavları için öğrenci giriş belgeleri erişime açıldı. Öğrenciler sınava gelirken belgelerini yanlarında getirecek.

Açıköğretim fakültesi sınav tarih ve saatleri belli oldu. Vize sınavı 9-10 aralık tarihleri içerisinde gerçekleştirilecek. Hafta sonu gerçekleştirilecek olan açıköğretim sınavının saat sabah 9:30 ve öğlen 14:00 şeklinde belirlendi. Sınava giriş belgesini Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim web sitesi üzerinden kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenciler erişebilecek. Sınava gelirken kalem, silgi, su ve Sınava giriş belgelerinin getirilmesi zorunlu olacak. Buna ek olarak öğrencilerden kimlik belgeleri de istenecek.

AÖF bünyesinde yapılacak olan tüm sınavlar için takvim belirlendi. İşte 2023 2024 yılı açıköğretim fakültesi akademik takvimi şu şekilde:

·         Güz dönemi vize sınavı; 9-10 Aralık 2023

·         Güz dönemi final sınavı; 20-21 Ocak 2024

·         Bahar dönemi vize sınavı; 20-21 Nisan 2024

·         Bahar dönemi final sınavı; 25-26 Mayıs 2024

·         Yaz okulu bütünleme sınavı; 17 Ağustos 2024

Sınavlar herhangi bir olağan dışı durum söz konusu olmaması durumunda yüz yüze şekilde gerçekleştirilecek. Sınavlardan önce konuyla ilgili duyurular Anadolu Üniversitesi’nin sosyal medya hesapları ve web sitesinden paylaşılacak. Her dönem bir vize bir final ve bir bütünleme sınavı şeklinde gerçekleştirilen açıköğretim sınavları bu sene de bu şekilde gerçekleştirilecek.