• BIST 108.518
 • Altın 153,390
 • Dolar 3,8429
 • Euro 4,5142

  Antik Kent'de kep töreni

  25.05.2009 08:45
  Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek okulu son sınıf öğrencilerinin mezuniyet töreni Efes Antik Kenti'nde yapıldı. Dünyanın en önemli kültürel mirasları arasında yer alan Efes'in antik atmosferindeki muhteşem bir t
  Antik Kentde kep töreni
  Antik Kent'de kep töreni Antik Kent'de kep töreni Antik Kent'de kep töreni

  Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu 2008-2009 eğitim öğretim yılı mezunları için Efes Antik Kenti'nin en güzel bölümlerin biri olan Odeon alanında kep töreni düzenlendi. Mezun olmaya hak kazan 85 öğrencinin diploma aldığı törene, öğrencilerin aileleri ve üniversitenin öğretim üyeleri de katılınca antik stadyum tamamen doldu. Mezun olan öğrencilere Bölüm Başkan yardımcısı Doç. Ece Öncüer çeşitli hediyeler sundu. Törende konuşan Okul Müdürü Yard. Doç. Dr.
  Osman Çolakoğlu, üniversitenin bu zamana kadar önemli mesafeler aldığını ve turizm sektörünün ihtiyaçlarını karşılamakta önemli misyon üstlendiğini söyledi. Mezun olan öğrencilere çeşitli öğütlerde de bulunan Yrd. Doç. Dr. Çolakoğlu, "Artık özgürsünüz. Kendi ayaklarınızda üzerinde duracak bireyler haline geldiniz. Fikirleriniz, duygulanırız, önsezileriniz, mantığınız ve yeteneklerinizle Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişimine katkıda bulunacaksınız. Geçmişle gelecek arasında köprü vazifesi kuracaksınız.
  Sürdürülmesi gereken yetkinliklerde ve güzelliklerde artık usta sizsiniz" dedi.
  Bu arada törende okullarını birincilikle bitiren Fulya Bayraktar, Arzu Çizmeciler, Gizem Deniz Acar'a çeşitli ödüller verildi. Törenin son bölümünde ise mezun olan öğrenciler 10. Yıl Marşı eşliğinde mezuniyet törenlerinin vazgeçilmez geleneği 'Kep atma' adetini Efes'in muhteşem atmosferinde gerçekleştirdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim