Antalya'da 3 gündür etkili olan yağmur ve fırtına, yaşamı olumsuz etkiliyor. Kent merkezinde cadde ve sokaklar göle dönünce trafik aksadı. Su altında kalan Döşemealtı ilçesi Yeni Mahalle'de ulaşım, iş makineleriyle sağlandı. Sular belediye ekipleri tarafından tahliye edilirken, mahallelinin ekmek gibi temel ihtiyaçları iş makineleri tarafından sağlandı.

Her yıl aynı sorunla karşılaştıklarını belirten Yasin Atik, "Bu bir doğal afet değil. Bu ihmalkarlık. Bu ihmalkarlığın karşısında ev sahipleri mağdur oluyor. Olay sonrası yetkililere ulaşmaya çalışıyoruz. Aramadığımız kurum kalmadı. Herkes 'bizim alanımız değil' diyor. Bize yalnızca ilçe belediyesi yardım etti. Onlar da geceden beri bize yardım etmeye çalıyor. Bölgedeki evler pahalı ama yaşadığımız durum acınası" dedi.

Aynı mahallede oturan Mustafa Tanır, "Burası iki yıldır aynı şekilde. İnşaat halindeyken de aynı sorunu yaşadık. Burayı 50 santim kadar mıcırla yükselttiler. Bulunduğumuz alan su görmüyor ama komşularımızın evi sular altında. Sabah evine gelen bir komşum uzaktan evini seyredip, gitti. Burada bir çalışma yapılması gerekiyor ancak yazın, şimdi değil" ifadelerini kullandı.