Emniyet resmen açıkladı! 10 bin polis alınacak, işte şartlar ve kontenjanlar Emniyet resmen açıkladı! 10 bin polis alınacak, işte şartlar ve kontenjanlar
Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları şöyle;

Esnafın çok ciddi bir hasarı var. Selin zarar verdiği araçları sürüklemek suretiyle zarar gördüler. Bir takım işçi evleri olmak üzere buradaki evler zarar gördüler. Sayın valimiz ve belediyler, karayollarımız, elektrik idarelerimiz, AFAD koordinasyonda büyük bir gayret gösteriyor. Evvela vatandaşlarımız.

497 araç hasar gördü. 100 konutun hasar gördüğü tespit edildi ama çalışma devam ediyor. 920 işyeri hasar gördü. Hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 50-55 bin dönümlük sera var. 12-13 bini zarar gördüğü tespit ediliyor.

Gavur deresinin taşmasıyla oluşan bir tabloyla karşı karşıyayız.

Gerek Ankara gerek İzmir'den yüksek su çekebilecek pompalar getiriyoruz. Evlerin asansör boşluklarında ciddi su var. Onlar da çekilecekler. Sayın Cumhurbaşkanımıza hem bilgiyi arz ettik, hem de vatandaşımızı yalnız bırakmamızı talimatlandırdı. Birçok afetle karşı karşıya kaldık. Hiçbirinde vatandaşımızı yalnız bırakmadık. Bütün gücümüzle yanında olmaya devam edeceğiz. Ev, iş yeri hasarları olmak üzere hasarlar tespit edilecek. Gücümüzün yettiğince yardımcı olacağız.