Araç kiralama hizmetinin nabzını tutan ve müşteri deneyimini temel merkezine alan, kaliteli hizmet anlayışıyla Antalya rent a car firmaları arasında yüce rent a car fark katmıştır. Antalya rent a car yetkilisi Cafer bey firmalarından bahsederken gözlerindeki ışıltı eşliğinde yüce oto kiralama firmasını içtenlikle şu şekilde anlatıyor; Merhaba 1990 yılında Antalya’da doğdum. İlkokul ve ortaokul eğitimlerimi de yine Antalya ilinde tamamladım. İsmet İnönü Anadolu meslek lisesinde ise seyahat işletmeciliği bölümünü tamamlayarak bitirdim. Lisede okuduğum bölüme ilgi duymamla birlikte yaz aylarında turizm acente firmalarında staj yaptım. Daha sonra eğitim hayatıma Muğla meslek yüksek okulu seyahat işletmeciliğine başlayarak devam ettim. Bu bölümden de mezun olduktan sonra dikey geçiş sınavı ile Akdeniz üniversitesi seyahat işletmeciliği bölümünü bitirdim. Üniversite yıllarında öğrenciliğim devam ederken turizm şirketlerinde ve havaalanı transferman görevlisi ya da operasyon gibi departmanlarda çalışmaya ve kendimi geliştirmeye devam ettim. Akdeniz üniversitesinden turizm ve seyahat üzerine yüksek lisans yaparak eğitim hayatımı sonlandırdım. Ancak kendimi bu alanda geliştirmekten hiç vazgeçmedim.  Rent A Car Sektörünü ilgilendiren Dernek ve odalarda yönetim kurulu üyeliği yaptım ve yapmaya devam ediyorum.

Rent A Car Firmasında Yaptığım Çalışmalar

Baba mesleği olan rent a car işine de severek adım attım. 1997 yılından günümüze kadar kendini geliştirerek gelen firmamızda 2011 yılında çalışmaya başladım. Rent a Car firmamızın ilk yıllarında 12 araç ile hizmet verdiğimiz firmamıza bilgilerim ve çalışma desteğim ile 56 araç seviyesine gelmesine katkı sağladım. Tamamı yeni ve konforlu olan araçlarımız Anadolu sigorta ile rent a car kaskoludur aynı zamanda da düzenli bakımları yetkili servislerince yapılmaktadır.2020 yılından itibaren yüce rent a car araç filomuzda bulunan arabaların %65’i otomatik vites arabalardan oluşmaktadır. En çok da Rus ve Ukraynalı turistlerin tercihi olan otomatik vitesli araçlar daha çok tercih edilmesi sebebiyle araç filolarımızı bu yönde geliştirmek için çabaladık. Aynı zamanda Yüce rent a car firması yetkilisi olarak Antalya’da kurulan AKKDER araç kiralama kuruluşu derneğinde yönetim kurulu üyeliğine seçildim. AKKDER derneği yönetimindeki diğer meslektaşlarımız ile birlikte rent a car sektöründe oluşan sorunları çözmek adına kendimizi geliştirerek, sürekli çalışmalar yürüttük. 2018 yılında ise gerçekleşen ATSO seçimlerinde ATSO 46. Komite araç kiralama komitesi Başkan yardımcısı (Cafer Yüce) olarak seçildim. Mesleğime en iyi şekilde katkı sağlayabilmek için her iki grupta da meslek arkadaşlarımla birçok emek harcadım. Rent a Car firmasına adım atmak isteyen bireyler için kaliteli hizmet sağlamak adına araç kiralama danışmanı S4 ulusal yeterlilik belgesi adlı çalışma düzenledik. Bu sayede mesleğimize başlamak isteyen gençler becerilerini ve yetkinliklerini bu belge ile ölçebilecek ve rent a car firmalarına daha faydalı katkılar sağlayabilecek. Bu belge ile Türkiye’de bulunan bütün rent a car firmaları yararlanabilecek ve mesleğe daha bilgili bir şekilde adım atabilecek. Cafer Yüce olarak bu meslekte en önem verdiğim şey kaliteli müşteri memnuniyeti. Bunun sebebi ancak müşterileri memnun ederek kaliteli bir firma ve tercih edilen, sevilen bir firma haline gelebilmektir.

antalyahavalimaniarackiralama_1

Araç kiralama hizmetinden memnun kalmak ve bu süreç hakkında daha iyi bilgiye sahip olabilmek için şu bilgilere de dikkat edilmesi önemlidir;

·         Kiralayacağınız araç kaç kişi olacağınıza göre ya da uzun/kısa yol durumunuza göre tercih edildiği durumda daha avantajlı olacaktır.

·         Kaza, arıza gibi sebeplerin meydana gelmemesi için yeni ve arızasız araçlar tercih edin. Böylece yolda bir kaza ya da arızayla karşılaşmanız minimum seviyeye düşer.

·         Sigorta, kasko ve sözleşme kurallarını dikkatlice, özenle okuyun.

·         Aracı kiralamadan önce araç içerisinde ya da dışında bulunan çizikleri tutanakta işaretleyin veya fotoğrafını çekin.

·         Araç kiraladığınız firmadan rent a car kaskosu ya da poliçesi var mı diye görmek istediğinizi belirtin.

·         Aracın muayenesini, ruhsatını, yedek lastiğini ve ilk yardım çantasını kontrol edin.

Sabah yazarı: Terör ve yüz kızartıcı hariç 'şartlı salıverilme' genişletilsin Sabah yazarı: Terör ve yüz kızartıcı hariç 'şartlı salıverilme' genişletilsin

·         Deneyimli ve alanında isim başarısına sahip firmalardan rent a car hizmeti alın. Böylece kaliteli hizmet alarak rent a car firmasından memnun kalabilirsiniz.

·         Açık senet kesinlikle imzalamayın. Senet üzerinde yazan rakama dikkat edin.

·         Aracın trafik sigorta süresini kontrol edin. Süresi geçmiş araç kiralamayın.

·         Kiralık araç bildirim sistemine (KABİS) kayıtlı firmalardan araç kiralamanız daha güvenilir olacaktır. KABİS’e kayıtlı olmayan firmadan rent a car hizmeti alacaksanız ise o firma korsan ya da kaçak olabilir.

Yüce Rent a Car firması olarak Antalya havalimanı iç hatlar, Antalya havalimanı dış hatlar terminaline Antalya Otogarına, Güzeloba, Konyaaltı, Hurma, Uncalı, Lara, Şirinyalı, Dedeman lokasyonlarına 3 gün ve üzeri araç kiralamanız durumunda ücretsiz bir şekilde teslimat sağlıyoruz.

Yüce rent a car adres bilgilerimiz şu şekildedir;

Gençlik mahallesi, Fevzi çakmak caddesi, Eltut apartmanı, Işıklar, Muratpaşa/Antalya (Ramada plaza hotel karşısı)

İletişim bilgilerimiz ise şu şekildedir;

+90242 243 49 48 / +90542 533 04 42

Web adresimiz ve instagram adresimiz;

Antalya rent a car – www.rentacarantalya.net-

İnstagram: @yucerentacar / @antalyarentacar