ABD'nin Oregon eyaletinde çarşamba günü akılalmaz bir olay yaşandı. Video herkesin kanını dondururken, Amerika basınında da geniş yer buldu. Multnomah İlçe Bölge Savcılığına göre, olay Portland'ın Gateway Transit Center MAX tren istasyonunda gerçekleşti. Yürümeye yeni başlayan ve henüz 3 yaşında olan kız çocuğu, beyaz uyarı çizgisinin hemen gerisinde annesinin yanında duruyordu.

ANİDEN AYAĞA KALKIP ÇOCUĞU İTTİAnne-kız trenin gelmesini beklerken arkalarında oturan bir kadın aniden ayağa kalktı ve küçük çocuğu öne itti. Beyaz uyarı çizgisinin hemen kenarında duran kız önce yere çarptı daha sonra baş aşağı platformdan raylara düştü.

İSTASYON BUZ KESTİ32 yaşında ve adının Brianna Lace Workman olduğu öğrenilen yabancı kadın, soğukkanlı bir şekilde geri çekilip yerine otururken istasyon bir anda buz kesti. Kısa süren bir şok sonrası insanlar hemen küçük kızı raylardan kurtarmak için harekete geçtiler.Kamera görüntülerinde küçük kızın düştükten sonra kafasını raylara çarpsa da ani bir hareketle ayağa kalktığı ve kendini kurtarmaya gelen insanlara yöneldiği görülüyor.

Görgü tanıkları küçük çocuğu güvenli bir şekilde yukarı çekerken onu raylara iten kadının sakince olan biteni izlemesi gözlerden kaçmadı.Olay sonrası küçük çocuk hastaneye kaldırıldı. Şiddetli baş ağırısı çeken ve kafasında yara izleriş olan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

SALDIRGAN TUTUKLANDIMultnomah İlçe Bölge Savcısı Mike Schmidt, yaptığı açıklamada saldırganın tutuklandığını açıkladı. Kadın birinci derece darp teşebbüsü, toplu ulaşıma müdahale, ikinci derece düzensiz hareket ve başka birini pervasızca tehlikeye atma suçlarından yargılanıyor.