• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Ankara'ya gönderme yaptı

  31.01.2008 10:46
  AYGİAD'ın davetlisi olarak Aydın'a gelen İzmir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Burhan Özfatura'nın toplantısından ilginç detaylar...
  Ankaraya gönderme yaptı
  Ankara'ya gönderme yaptı Ankara'ya gönderme yaptı Ankara'ya gönderme yaptı

  Aydın Genç İş Adamları Derneğinin davetlisi olan İzmir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Dr. Burhan Özfatura “Devlet baba Ankara"dan vergi almıyor, açığını rüşvetle telafi ediyor” dedi.
  Aydın Genç İş Adamları Derneğinin davetlisi olarak Aydın"a gelen Dr. Burhan Özfatura, Aydın Anemon Otelde Siyaset ve Etik konusunda dernek üyelerini aydınlattı.
  AYGİAD üyelerinin yanı sıra toplantıya Aydın Valisi Mustafa Malay, Ege ve Akdeniz Bölgesi İş Adamları Federasyonu Başkanı Efkan Ceylan, Aydın Sanayi Odası Meclis Başkanı Yalçın Pekgüzel"de katıldı.
  Davetlilerin keyifle dinlediği Dr. Burhan Özfatura farklı birçok konuya değinirken konuşmasında şunları söyledi, “Türk toplumu halen değerlerine bağlı ve dejenerasyona direnen bir toplumdur. Politikacılar günah keçisi olarak seçiliyor. Burada toplumun temeline inilmeli, toplum bütünüyle değerlendirilmelidir. Politikacıların kaliteli olmaları için toplumda yaşayan bireylerinde kaliteli olmaları gereklidir. Politikaya atılmak istiyorsanız yaşam tarzınıza dikkat edin, 7 göbek sülalenizi didik didik ederler. Politikaya atılacak olanlar ve aileleri yaşamlarına çok dikkat etmeli. Yapılan son genel seçimlerde 21 milyon insana, 8 katrilyonluk kömür dağıtılmış, İzmir ve Aydın"daki kömürler adi olduğundan çevre kirliliği artmış. Toplum lideri detaylarla uğraşmaz, üretir. Borçlu ülkelerin bağımsız olması mümkün değildir, ülke olarak tuvalete giderken bile IMF"den izin almak zorunda kalacağız. Bu ülke"nin faşist mi yoksa komünist mi olduğu belli değil, ama demokratik olmadığı belli. Türkiye"de demokratik denilecek bir parti yok, niye bizim ülkemizde dar bölge tercihli seçim sistemi yok. Milletvekilinin halka yaranmaya ihtiyacı yok, genel başkana yaranmaya çalışılıyor. Partilerde serbest kayıt sistemi olmalı, demokrasinin temelinde partiler yatar. TÜSİAD gibi şişman kediler kulübü ve birçok güç TBMM"yi yönetmeye çalışıyor.” dedi.
  Türban tartışmasıyla ekonomik zorlukların provoke edildiğini belirten Özfatura; “ Türban yasağı tartışmasıyla ekonomi geri planda bırakılıyor. İç ve dış politikada dış güçlerin emrindeyiz. Merkez bankasının taşınması sadece fiziksel bir anlam ifade ediyor, işlevi halen aynı olacak. Bu ülke yıllardan beri bir avuç azınlığın etkisi altında kaldı. Demokratik ortam olan Atatürk döneminde en güzel kanunlar çıktı. Bir avuç huzuru bu milletten esirgediler. Hükümetin uzun vadeli politikaları olmalı, hükümet tesadüflerle hareket edemez. Türkiye"yi yönetmeye talip olanların iç ve dış politikayı iyi tespit etmesi gerekiyor. Türkiye"nin günübirlik yaşantısında rüşvet, kayırma ve torpil var. Müteahhitlik kanunu halen çıkmadı, binalar yapılıyor ve yıkılıyor. Türkiye"de yozlaşmamış tek kurum mülkiyedir. Ödenekler direk ilin valilerine aktarılsa, vali daha kısa zamanda daha çok iş yapar. Sanayileşme birçok kentte var ama Ankara"da yok. Ankara neden bu kadar zengin? Devlet baba her ilden vergi alıyor, Ankara"dan vergi yerine rüşvet alıyor. Vergi oranları ve SSK pirimleri olması gerekenin çok üzerinde olduğu için tahsil edilemiyor, kaçak teşvik edilmiş oluyor.. Ben 500 soruşturma geçirdim, hepsinden beraat ve takipsizlik çıktı. Ülkede şeffaflık olmalı” şeklinde konuştu.
  AB"ye yalakalık yapmak için idamın kaldırıldığını söyleyen Özfatura; “ Bedel ödenmediği takdirde yasaların hiçbir anlamı yok. Polis vatan hainine müdahale edemiyor, ettiğinde polis suçlu oluyor. AB"ye yalakalık yapmak için idam kaldırıldı. Türkiye"de dokunulmazlık kalkmalı. Yargı tarafsız olmalı, nereden buldun yasası çıkmalı. Rüşvet ve dokunulmazlık kalkmazsa ahlaktan bahsedemezsiniz” dedi

  Diğer Haberler
 • Hudut karakolları artık drone'la korunacak05 Ekim 2017 Perşembe 04:34
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim