Teknolojinin sınırlarını zorlayan bu yenilik, evden çalışma ve uzaktan eğitim süreçlerinde kolaylık sağlayacak bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik, kullanıcıların mevcut donanımlarını daha verimli bir şekilde kullanmalarına olanak tanırken, aynı zamanda kaliteli görüntü ve ses iletişimi için ek bir donanım ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Windows Insider programına yapılan son eklemelerden biri, Android telefon veya tabletinizi bir webcam olarak kullanabilme yeteneği oldu. Insider programına dahil Windows 11 kullanıcıları artık Android 9.0 ve üzeri herhangi bir telefon veya tabletini video konferans oturumlarında bir webcam olarak kullanabilirler. Bunun için mobil cihazınıza "Link to Windows" uygulamasını kurmanız ve Microsoft'un belirttiği 1.24012* veya daha yüksek bir sürümünün gerektiğini unutmamanız gerekiyor.

Windows Insider programının bir parçası olduğunuzdan emin olduktan sonra, Ayarlar > Bluetooth & cihazlar > Mobil cihazlar bölümüne giderek "Cihazları yönet" seçeneğini seçmeli ve PC'nizin Android telefonunuza erişimine izin vermelisiniz. Kurulum tamamlandığında, Android telefonunuz veya tabletiniz başarıyla bağlandığınıza dair bir bildirim mesajı gösterecektir.

Oyun oynarken yeni giriş ipuçları: Dolandırıcılardan nasıl kaçınılır ve hesabınızı nasıl kurtarırsınız! Oyun oynarken yeni giriş ipuçları: Dolandırıcılardan nasıl kaçınılır ve hesabınızı nasıl kurtarırsınız!

Microsoft ayrıca kullanıcıların ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabileceğini, efektler ekleyebileceğini ve PC'nizde doğrudan kamera rulosundan son fotoğraflarınıza erişebileceğinizi belirtti. Microsoft, yeni Insider özelliklerinin dağıtıldığını paylaştı.

Bu yenilik sayesinde, kullanıcılar artık mevcut donanımlarını daha verimli bir şekilde kullanma şansına sahip olacaklar. Gerek iş gerekse özel hayatımızda sıkça ihtiyaç duyduğumuz video konferanslar, artık daha yüksek kaliteli bir görüntü ve ses deneyimi sunacak. Özellikle evden çalışma ve uzaktan eğitim gibi süreçlerde, ek bir webcam satın almanın maliyetinden ve kurulum zahmetinden kurtulmak, kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlıyor. Ayrıca, bu özellik sayesinde, önemli anlarınızı daha yüksek kalitede kaydetme ve paylaşma imkanı bulacaksınız.