• BIST 108.934
 • Altın 154,635
 • Dolar 3,8280
 • Euro 4,5256

  Ancın'dan açıklama

  17.03.2009 15:23
  AK Parti Aydın Belediye Başkan Adayı Mustafa Ancın, Çanakkale Zaferi’nin 94. yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.
  Ancından açıklama
  Ancın'dan açıklama Ancın'dan açıklama Ancın'dan açıklama

  94 yıl önce Çanakkale"de yaşananların unutulmasının mümkün olmadığını ifade eden Ancın, “Ülkeyi parçalamak hayaliyle yanıp tutuşanlara karşı gösterilen bu müthiş mücadelede canlarını vermiş şehitlerimizi şükranla anıyoruz” dedi.
  Açıklamasında Türkiye"nin eşsiz imkanlara sahip olduğun belirten AK Parti adayı Mustafa Ancın, “Halen daha şer güçler ülkemizdeki huzuru, refahı bozmak gayretindeler. Ancak sahip olduğumuz iman ile bu şer güçlere mağlup olmayacağımızı bilmeliler. Dün Çanakkale"de olduğu gibi, bugün de ülkenin dört yanında memleketi için çalışan yüz binlerce insan bulunmaktadır. Bizler de Çanakkale Zaferi"ni gençlerimize iyice anlatmalı, ülkenin nereden nerelere geldiğini öğretmeliyiz. Geçmişinden ders almamış bir gençlik yerine, onlara daha iyi ortamlarda bunları anlatabilecek sistemler geliştirmeliyiz” diye konuştu.
  Dünyanın başka yerlerinde halen daha eziyet gören ve bomba altında can veren insanların bulunduğunu vurgulayan Mustafa Ancın sözlerini şöyle sürdürdü; “Dünya"nın başka noktalarında acı çeken insanlar varken aslında bizler mutlu ve huzurlu değiliz. Savaşın yerini barış almadıkça da dünyada huzur sağlanmayacaktır. Temennim Milletlerarası huzurun tam olduğu, mutlu nesillerin yetiştiği bir coğrafyada yaşamamız. Güzel ülkemizin bu konuda diğer ülkelere de örnek olacak inancındayım. 29 Mart sonrası Aydın Belediyesi"nde de göreve geldiğimiz takdirde şehit ailelerimiz ile gazilerimize mekanlarında daha güzel ve daha iyi ortamlar hazırlanacağından kimsenin şüphesi olmasın. Onlar sahipsiz değiller, onlar bizlerden uzak değiller. Her zaman ve her fırsatta kendileriyle birlikte olmaya özen göstereceğim”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim