• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Anadolu Sigorta'ya ödül

  22.05.2009 13:10
  COM - Anadolu Sigorta’nın Türk denizcilik sektörüne yapmış olduğu katkı, uluslararası alanda denizcilik sektörünün simge yayınlarından Lloyd’s List tarafından ödüllendirildi.
  Anadolu Sigortaya ödül
  Anadolu Sigorta'ya ödül Anadolu Sigorta'ya ödül Anadolu Sigorta'ya ödül

  COM - Anadolu Sigorta"nın Türk denizcilik sektörüne yapmış olduğu katkı, uluslararası alanda denizcilik sektörünün simge yayınlarından Lloyd"s List tarafından ödüllendirildi. Türk denizciliğinde üstün başarı gösteren ve sektöre katkıda bulunan kurum ve kişileri onurlandırmayı amaçlayan Lloyd"s List Türk Denizcilik Ödülleri organizasyonu, Türk denizciliğinin kat ettiği yolu göstermesi bakımından, sektörde bir referans etkinlik olarak da kabul ediliyor.

  Yılın Denizcilik Servis-Hizmet Ödülü Anadolu Sigorta"ya…
  Lloyd"s List Türk Denizcilik Ödülleri"nde "Yılın Denizcilik Servis-Hizmet Şirketi" kategorisinde ödüle layık görülen Anadolu Sigorta olarak bu ödülü almaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Anadolu Sigorta Genel Müdür Mustafa Su, Anadolu Sigorta"nın sektöründe standartları belirleyen yenilikçi uygulama ve çözümleriyle Türk sigortacılığına yön vermeye ve ""Türkiye"nin sigortası" olmaya devam edeceğini söyledi ve şöyle devam etti: “Bu kapsamda denizcilik sektörüne sağlanan katkıyı geçtiğimiz yıllara nazaran önemli bir oranda artırmayı başardık. Denizcilik Sigortaları, şirketimizde Nakliyat Sigortacılığı branşı altında değerlendiriliyor. Söz konusu branşta tüm taşıma sigortaları ile tekne ve bağlı risklerin sigortalarını gerçekleştiriyoruz. ”

  Mustafa Su: Sektöre yenilikçi ürünler kazandırmaya devam ediyoruz
  "Kaybetmek yok" sloganıyla şekillendirdiği sigortacılık anlayışını, 84 yıllık birikimi ile pekiştiren Anadolu Sigorta"nın temel önceliğinin sigortalılarına sunduğu ürün ve hizmetlerin kalitesini en üst seviyeye çıkarmak olduğunu vurgulayan Su, 500"e yakın gemi sigortası ile Türk deniz ticaret filosuna önemli bir katkı sağladıklarının altını çizdi. Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, Anadolu Sigorta"nın gününde ve tam olarak ödediği tazminatlar ile, denizcilerin likiditelerinin bozulmadan ticari faaliyetlerine devam etmelerine katkıda bulunduğunu vurguladı. Su, “1.000 civarında yat sigortası, 50"ye yakın inşaat ve bir o kadar da liman, gemi tamircileri ve marina işletmecilerine yönelik sorumluluk sigortası kapsamındaki teminatlar ile Anadolu Sigorta, bu sahada da sektöre katkısını sürdürmeye devam etmektedir” dedi. Anadolu Sigorta"nın sektöre her geçen gün yeni ürünler kazandırmaya devam ettiğini belirten Mustafa Su konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “2008 yılında balıkçı tekneleri sigortalarını hayata geçirdik, 2009 yılı içinde denizcilik branşında sigortalılarımıza verdiğimiz hizmetin kalitesini artıracak çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Herhangi bir sigortalımızın teknesi ya da gemisi, dünyanın herhangi bir noktasında bir sıkıntı yaşadığında ilgili teminatlar kapsamında derhal olaya müdahil olarak, sigortalı tekne ya da geminin emniyeti sağlama konusundaki başarımız bizi farklı kılıyor. Dünya üzerinde, en prestijli ve saygın kurum olan Lloyd"s Acenteleri ve The Salvage Association Surveyörleri ile çalışıyoruz, Türkiye"de de alanında en deneyimli ve bilgili eksperleri tercih ediyoruz.”

  “Düşen tekne bedelleri sonrası sigortalımıza prim iadesi yaptık”
  Anadolu Sigorta"nın değişen ekonomik ortamı ve bu ortam içinde denizcilik sektörünü sürekli takip ederek gelişmelere anında tepki verdiğini belirten Mustafa Su, “Sigortalılarımızın yararına olan uygulamalar anında hayata geçirmektedir. Örneğin son dönemde düşen tekne bedelleri sonrasında fiyat ayarlamaları yaparak sigortalılarımızı prim iadelerinin yapılmasını sağladık. Ayrıca müşterek avarya ile hususi avarya olayının iç içe yaşandığı durumlarda hususi avarya hasarı düşünülerek gerekli teminatları ve ödemeleri de en kısa sürede gerçekleştirip olayın çok boyutluluğu nedeniyle gecikme ve hasarın ağırlaşmasının önüne geçmekteyiz. Sigortalı donatanlar özellikle bu sebeple şirketimizi tercih etmekte” dedi.

  Diğer Haberler
 • Altın Borsası, İMKBye entegre olacak05 Ekim 2012 Cuma 18:02
 • Maliye uyardı: Bu son şans!05 Ekim 2012 Cuma 16:49
 • Maliye Bakanlığı 7 bin personel arıyor!05 Ekim 2012 Cuma 15:55
 • Borsa güne yükselişle başladı05 Ekim 2012 Cuma 10:49
 • Gür’ün Bahreynli ortağı batık çıktı05 Ekim 2012 Cuma 09:41
 • Piyasalarda pozitif eğilim sürebilir05 Ekim 2012 Cuma 09:29
 • THY yönetiminde şok gelişme!05 Ekim 2012 Cuma 09:08
 • Doğan ortak alabilir!05 Ekim 2012 Cuma 08:18
 • Vergi avantajı bitiyor05 Ekim 2012 Cuma 08:11
 • Draghiyi bezdirdiler05 Ekim 2012 Cuma 07:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim