Huami ismiyle akıllı bileklik dünyasında önemli işlere imza atarken, perdenin arkasındaki isim olmak yerine bizzat ortaya çıkıp kendi markasını güçlendirmeye karar veren şirket, 2021 yılının ortalarına doğru yaptığı açıklamayla firma unvanını Zepp Health olarak değiştirdiğini duyurmuştu.

İşte özellikle bu değişiklikten sonra akıllı bileklik dünyasında daha hırçın bir politika izlemeye karar veren Xiaomi’nin alt markası, birbiri ardında başarılı ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor. Şirketin üzerinde çalıştığı en yeni akıllı bileklik modeli ise Amazfit Band 7 olarak adlandırılan cihaz.

Bugüne kadar Amazfit Band 7 ile ilgili çok fazla söylenti ortaya atılsa da, hangisinin gerçek hangisinin sahte olduğu çok belli olmamıştı. Ancak bugün itibariyle Amerika Birleşik Devletleri Federal İletişim Kurulu veri tabanına giriş yapan Amazfit Band 7’nin en önemli özelliklerinden ikisi ifşa olmuş oldu.

Sertifikasyon sürecinde görülen akıllı bilekliğin 250mAh’lık oldukça büyük bir bataryaya sahip olması ve buna ilave olarak da yerleşik GPS modülü bulundurması, Zepp Health’in yine üst düzey özelliklere sahip bir akıllı bileklik modeliyle karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Yeni akıllı bileklik modelinin tam olarak ne zaman resmen tanıtılacağı ya da fiyatının ne kadar olacağı konularında şu an için yapılmış bir açıklama söz konusu değil. Ancak sızıntıların artması, her iki bilginin açığa çıkma tarihlerinin de bir hayli yakın olduğunu gösteriyor.