• BIST 109.330
 • Altın 155,835
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Altungün'den uyarı

  19.08.2009 09:31
  Kuşadası’nda kaçak inşaat yapan bir firmanın okul binasında tehlikeye neden olmasının ardından Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, yazılı bir açıklama yaptı.
  Altungünden uyarı
  Altungün'den uyarı Altungün'den uyarı Altungün'den uyarı

  İnşaat firmaları ile inşaat yapmayı planlayanları sert şekilde uyaran Başkan Altungün, kaçak ve izinsiz inşaat yapanların ağır şekilde cezalandırılacağını belirterek, “Kuşadası"nda kuralsızlık dönemi 30 Mart"ta sona ermişti. Bunu hala anlamayan ve anlamak istemeyenlere yasaların tanıdığı en ağır yaptırımlar uygulanacak” dedi.
  Kuşadası"nda 25 yıla yakın bir süredir başıboş bir düzenin hakim olduğunu ancak 30 Mart"tan itibaren ise kuralların işlemeye başladığını kaydeden Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, yine de alınan tüm önlemlere rağmen bazı kesimlerin yasa tanımamazlıkta ısrar ettiğine dikkat çekti. Kaçak inşaat yapanlara en sert müdahalenin yapılacağını kaydeden Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “Hiç kimse, inşaatlarıyla ilgili gerekli ruhsat belgesini almadan kürek sallamasın, çapa vurmasın. Müdahalemiz yasalar çerçevesinde sert olacaktır. Böyle uygulama yapanlara yasaların verdiği tüm yetkiler en sert şekilde kullanılacaktır: Hiç kimse ama hiç kimse, bugünkü yerel yönetimi dünkü ve önceki yerel yönetimlerle karıştırmasın. Bugün için kurallar geçerlidir. Yasalar geçerlidir, hukuk geçerlidir, kamu menfaati geçerlidir. Aksi uygulamayı, kimin yaptığı değil, nasıl yaptığı bizim için önemlidir. Tavrımız herkese eşittir. Gayri resmi uygulamalarda tavrımız tektir. Özellikle dünkü alışkanlıklarını devam ettirmek isteyen kesime ve camiaya sesleniyorum. Lütfen yasalar ve kurallar içerisinde davranalım. Ruhsatlanmayan hiçbir işi bireysel tavrımızla yapma yetkisi içinde olmadığımızı bilelim. Hiç kimseye karşı özel bir kastımız yok. Ama yasa, hukuk ve yerel yönetim tanımaz iddiasında olan herkese karşı tavrımız var” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim