• BIST 109.162
 • Altın 153,435
 • Dolar 3,8395
 • Euro 4,5099

  Altıngün'ü ziyaret etti

  05.08.2009 16:06
  İngiltere’nin İzmir Konsolosu Anthony William Buttigieg, 4 yıl önce Kuşadası’nda yaşanan patlamada hayatını kaybeden İngiliz vatandaşı Helyn Bennett'i anmak için Türkiye’ye gelen ailesine gösterilen yakın ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirmek ve İngil
  Altıngünü ziyaret etti
  Altıngün'ü ziyaret etti Altıngün'ü ziyaret etti Altıngün'ü ziyaret etti

  Aile ve İngiliz hükümeti adına Kuşadası Belediye Başkanı Altungün ile Belediye Başkan Vekili Ahmet Kireç"e teşekkür eden İngiltere Konsolosu Buttigieg, saldırının amacına ulaşamadığını söyledi. Terör eylemlerine zaten alışık olan İngilizlerin Türkiye"ye gelmekten vazgeçmediğinin altını çizen Konsolos Buttigieg, “Bu saldırı İngiliz ve Türk halklarını daha çok birbirine yaklaştırmaktan başka bir işe yapamamıştır. Türk polisi olayın faillerini kısa sürede yakalayarak adalete teslim etmiştir. Bu gerek kızını kaybeden ailenin gerekse İngiliz halkının yüreğine su serpmiştir” dedi.
  Terörün bir insanlık suçu olduğunu kaydeden Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün ise “Terör nereden gelirse gelsin, kime yönelirse yönelsin karşısındayız. Belediye yönetimi olarak patlamada hayatını kaybedenlerin isimlerini sokaklara vermek amacıyla çalışma yaptık. Komisyonumuz çalışmasını sürdürüyor. İngiliz vatandaşı Helyn Bennett"in adını da bir sokağımıza vereceğiz” diye konuştu.
  İngiltere Konsolosu Anthony William Buttigieg ise sokağın açılış törenine İngiliz aile ile birlikte katılmak istediklerini beyan etti.
  Daha sonra İngiliz vatandaşlarının yaşadıkları sorunların çözümü için Kuşadası Belediye Başkanı Altungün"den yardım isteyen İngiltere Konsolosu Anthony William Buttigieg, adını belirledikleri bazı emlakçıların sürekli sorun çıkardığını ve parasını aldıkları halde satın alan İngiliz vatandaşlarına tapularını vermediklerini, bazen de aynı evi birden çok kişilere sattıklarını ifade etti. Türkiye"den konut satın alan İngilizlerin zaten tapu alabilmek için aylarca beklediğini vurgulayan Buttigieg, belediyeden ismini belirledikleri emlakçı ve müteahhitlere karşı önlem alınmasını istedi.
  Kuşadası"ndan konut satın alan sadece İngiliz vatandaşlarının değil, diğer ülkelerden gelen yabancıların da zaman zaman benzer sorunlar yaşadığını belirten Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “Bu konuda bizlere belirlediğiniz isimleri iletirseniz, belediye yönetimi olarak özel bir çalışma yapabiliriz” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim