• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Altın Güvercin’in 20. Yılına Görkemli Kutlama

  19.06.2012 18:58
  Kuşadası Festivali ve Altkın Güvercim Müzik Yarışması yarın start alıyor.
  Altın Güvercin’in 20. Yılına Görkemli Kutlama
  Altın Güvercin’in 20. Yılına Görkemli Kutlama Altın Güvercin’in 20. Yılına Görkemli Kutlama Altın Güvercin’in 20. Yılına Görkemli Kutlama

   Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması unvanına sahip Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın 20. yılının görkemli bir şekilde geçmesi için tüm hazırlıklar tamamlandı.

  Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, 20-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali’nin yoğun bir hazırlık döneminin ardından muhteşem konserler ve etkinliklerle kutlanacağını belirterek, herkesi festivali ve müzik yarışmasını izlemek için Kuşadası’nda davet etti.

  Kipa’nın ana sponsorluğunu yaptığı, Adaland Aquapark ve Noa Otel grubunun destek verdiği Altın Güvercin,’in büyük finali 23 Haziran Saat: 21.00’de Özer Türk Stadyumu’nda gerçekleşecek. 10 finalistin yarışacağı, İzel ve Moğollar’ın sahne olacağı büyük final, TRT MÜZİK kanalından naklen yayınlanacak. Ayrıca, 20. Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali tam anlamıyla yıldız yağmuruna sahne olacak. Meydan konserlerinde Hadise, Ferhat Göçer, Gülşen, Can Bonomo, Gökçe ve Zakkum ücretsiz halk konserleri verecek.

  Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın müzik dünyasına çok değer kattığını ifade eden Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “ Altın Güvercin Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması. Bugüne kadar sanat camiamıza çok önemli ve değerli sanatçılarımızı kazandırdı. Bu önemli etkinliği büyük bir gururla yaşatıyoruz. 20. yılın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yarışmayla birlikte 4 gün boyunca festivalimiz olacak. 20. yıl nedeniyle çok yoğun bir hazırlık dönemi geçirdik. 10 finalistin yarışacağı büyük finalin yanı sıra, 8 ayrı ünlü sanatçımız ücretsiz halk konserleri verecek. Bunun yanında bir çok renkli etkinliklerimiz olacak. Bir çok ünlü isim festival boyunca Kuşadası’nda misafirimiz olacak. Sanatçılarımız, çok önemli iş adamlarımız ilçemizle buluşacak. Kuşadası turizmde iddialı olduğu gibi, bu müzik alanında da iddialı olduğunu herkese gösteriyoruz. 20. yıl kutlamaları görkemli bir şekilde geçeçek. Ben bu vesileyle herkesi Kuşadası’na davet ediyorum” şeklinde konuştu.

  Kuşadası’nın turizm potansiyelini de değerlendiren Başkan Altungün, “Kuşadası’nın lokomotifi turizm. Bir yılda ortalama ilçemize 1 buçuk milyon turist geliyor. Kuşadası Türkiye turizminde 4. sırada yer alıyor. Turizmin çeşitliliğini arttırmak gibi hedeflerimiz var. Turizm de önemli bir noktadayız. İki yıl içinde 12 bin nitelikli yatak hedefliyoruz. Marka otelleri Kuşadası’na getirmek için yoğun girişimlerimiz sürüyor. Önce Hilton geldi, inşaat bitme aşamasında. Son olarak da Ramada Kuşadası’nda otel yapmak için anlaşmaları imzaladı. Kruvaziyer turizmde Türkiye’nin başkentiyiz ve bu liderliğimizi hiç kimseye bırakmak niyetinde değiliz. Kongre Merkezimizin inşaatı tamamlanma aşamasında. Bunun yanında ekolojik turizm ve sağlık turizminde de yeni hedeflerimiz var. Kuşadası eğlence sektöründe de önemli bir turizm kenti. Bu noktada da kaliteli iş yerlerimiz var. Mutfak konusunda iddialıyız. Ustalarımızın ödülleri var. Yurt içi ve yurtdışında yapılan yarışmalarda mutfaktaki, aşçılarımız ödüllerle döndüler. Ağzının tadını bilenleri de o anlamda Kuşadası’na bekleriz” dedi.

  - BİRİNCİYE ALTIN GÜVERCİN VE 20 BİN TL PARA ÖDÜLÜ

  Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, 20. Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Festivali’nin ismine yakışır şekilde gerçekleştirilmesi için tüm hazırlıkların son aşama geldiğini belirterek, 23 Haziran’daki Müzik Yarışması öncesi 20-21 ve 22 Haziran tarihlerinde İsmail Cem Meydanı’nda gerçekleşecek meydan konserlerinde tam bir yıldızlar geçidi olacağını ve üç gün boyunca 6 ünlü sanatçının ücretsiz halk konserleri vereceğini söyledi. Suada’da yapılan tanıtım kokteylinin çok başaralı geçtiğini belirten Başkan Altungün, “ 20. Altın Güvercin’nin en görkemli şekilde yapılması için çalışmalar aralıksız sürüyor. Meydan konserlerindeki yıldızlar geçinin ardından 23 Haziran gecesi büyük final gerçekleşecek. 10 finalistin yarışacağı büyük finalde birinciye Altın güvercin ve 20 bin TL para ödülü, ikinciye gümüş güvercin ve 10 bin TL para ödülü, üçüncüye ise bronz güvercin ve 5 bin TL para ödülü vereceğiz. Kuşadası 20. Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın açılışını usta sunucu ve Kuşadalıların ağabeyi Halit Kıvanç yapacak, gecenin sunuculuğunu daha sonra yeni albümüyle büyük sükse yaratan İzel devralacaktır. Sanatçı, final gecesinin Show bölümünde yeni şarkılarını da seslendirecektir. Altın Güvercin 20 inci yaşına basarken, ödül sahibi olan genç şarkıcılardan bir koro oluşturuldu. 20. Yıl Korosu, yarışmanın geçmişten günümüze iz bırakan birinci ve Altın Güvercin ödülü kazanan Şarkılarını bir potpori şeklinde seslendirecektir ve Bu yılki Altın Güvercin’in Yarışma Orkestrasını Sadun Ersönmez yönetecek, büyük juri başkanlığını ise Garo Mafyan yapacak “ diye konuştu.

  - BÜYÜK FİNAL 23 HAZİRAN’DA

  Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın büyük finali için başkanlığını Ali Rıza Türker’in üstlendiği otorite jüri Aşkın Tuna (Söz Yazarı), Cahit Berkay (Besteci-Yorumcu), Feyyaz Kuruş (Aranjör), İzel Çeliköz ( Besteci- Yorumcu), Kutlu Özmakinacı (Yüksek Sadakat Grubu-icracı), Metin Özülkü (Besteci-Yorumcu) ve Sadun Ersönmez Aranjör)’den oluşan Seçici Kurul ile birlikte iki günlük değerlendirme sürdüren ön jüri, 215 katılımcı beste arasından 10 finalist parçayı 2 de yedek parça ekleyerek belirlemişti. 23 Haziran 2012 gecesi Kuşadası Belediyesi Özer Türk Stadyumu’nda yapılacak ve TRT tarafından naklen yayınlanacak olan 20 .Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın büyük finalinde yer alacak finalist şarkıları ve sahipleri şöyle: “ 1- Rumuz : Sardun, Şarkının Adı: Hergün Ağlatacaksın, Besteci: Ayhan Çakar, Söz Yazarı: Ayhan Çakar, Yorumcu : Ayhan Çakar, 2- Rumuz : Körfez, Şarkının Adı: İzmir’de Sevgilim, Besteci: Erhan Doğan, Söz Yazarı: Erhan Doğan, Yorumcu : Cihangir Moralı, 3- Rumuz : Yeşil-2, Şarkının Adı: İstemedim, Besteci: Hakan Süersan, Söz Yazarı: Hakan Süersan, Yorumcu : Pınar Çubukçu, 4- Rumuz : 30177, Şarkının Adı: Kahveli, Besteci: Mehmet Erdinç Erişmiş, Söz Yazarı: Mehmet Erdinç Erişmiş, Yorumcu : Mehmet Erdinç Erişmiş, 5- Rumuz : Hayat-2, Şarkının Adı: Sonuna Kadar, Besteci: Muhammet Orhan Erol, Söz Yazarı: Muhammet Orhan Erol, Yorumcu : Muhammet Orhan Erol-Gülçin Erol Tuncer, 6- Rumuz : Yeşil, Şarkının Adı: Günah, Besteci: Mustafa Ak, Söz Yazarı: Mustafa Ak, Yorumcu: Mustafa Ak, 7- Rumuz : Işık, Şarkının Adı: Siyah Gelinlik, Besteci: Nermin Kurban, Söz Yazarı: İkbal Bayram, Yorumcu : Nermin Kurban, 8- Rumuz : Onr01, Şarkının Adı: Delice, Besteci: Onur Yıldızdoğan, Söz Yazarı: Onur Yıldızdoğan, Yorumcu : Onur Yıldızdoğan, 9- Rumuz : Nasip, Şarkının Adı: Üstü Kalsın, Besteci: Selahattin Erhan, Söz Yazarı: Kaan Çoban, Yorumcu : Serda Özşahin, 10- Rumuz : Niyet-1, Şarkının Adı: İlk Aşk, Besteci: Tulon Kurter, Söz Yazarı: Tulon Kurter, Yorumcu : Taner Kotel, ve Yedek: Rumuz : Zeytin, Şarkının Adı: Bile Bile, Besteci: Özben Odabaşı, Söz Yazarı: Özben Odabaşı Yorumcu : Özben Odabaşı

  - BARIŞ MANÇO ONUR ÖDÜLÜ MOĞOLLARIN

  Her yıl olduğu gibi görkemli bir heyecanın yaşandığı Altın Güvercin’in büyük finalinde bu yılda bir dizi sürprizler yaşanacaktır. Yarışma gibi geleneksel bir özelliğe sahip olan “Barış Manço Onur Ödülü” bu yıl rahmetli sanatçının kader arkadaşları olan MOĞOLLAR Grubu’na verilecektir. Ödül Töreni sırasında Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço babası için hazırladığı besteyi DJ kimliğiyle seslendirecektir.

  - MEYDAN KONSERLERİNDE YILDIZ YAĞMURU VAR

  20. Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali’nin meydan konserlerinde tam anlamıyla yıldız yağmuru yaşanacak. İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinliklerde 20 Haziran Çarşamba günü Ferhat Göçer ve Gökçe, 21 Haziran Perşembe günü Can Bonomo ve Gülşen, 22 Haziran Cuma günü ise Zakkum ve Hadise sahne alacak ve ücretsiz halk konserleri verecek.

  - TELİF KONFERANSI

  Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması Organizasyonu’nun 20. Yıl kapsamında bu yıl müzik sektörü tarafından büyük önem taşıyan bir konferans düzenlenmektedir. Bilindiği gibi “Telif ve Bağlantılı Haklar” ve bu hakları takip eden meslek birlikleri uygulamaları, müzik üreticilerini yakından ilgilendiriyor. Müzik hayatının çöküş yaşadığı son dönemde eser sahibi, yapımcı ve yorumcular kaybolan haklarını yasal yoldan takip etmeye çalışıyorlar. Bu yönden 5846 nolu yasa üzerinde yapılan değişiklikler, yeni bir taslak şeklinde müzik hayatımıza güç katacaktır. Yeni yasa meclise gelmeden önce düzenlenen bu konferansta, müzik kamuoyuna medya mensupları aracılığıyla yapılan değişiklikler ayrıntılarıyla sunulacaktır.Kültür Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Doç. Dr. Sayın Abdurrahman ÇELİK’in öncülüğünde hazırlanan konferans 21/22 Haziran 2012 tarihlerinde Kuşadası’nda gerçekleşecektir. Kuşadası’nda iki gün sürecek konferansta müzik dünyamızın ünlü sanatçıları konuşmacı ve konuk olarak yer alacaktır.

   

  aydinpost-twitter.png aydinpost-facebook.png

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim