Altının ons fiyatı, artan jeopolitik gerilimler ve merkez bankalarından gelen taleple birlikte 2 bin 266 dolara çıkarak yeni bir rekor kırdı.

YÜKSELEN TALEP VE BEKLENTİLER: ALTIN YOLUNA DEVAM EDİYOR

Son haftalarda Fed ve ECB'nin faiz indirim döngüsü başlatacağı beklentisi altın ons fiyatını desteklerken, jeopolitik gerilimler ve özel fonların artan talebiyle birlikte altın ons fiyatı rekor seviyelere ulaştı.

SGK resmen duyurdu! 4A / 4B / 4C çalışanlarını kapsıyor! Paralar faizi ile iade ediliyor, e-Devlet'ten başvuran alıyor SGK resmen duyurdu! 4A / 4B / 4C çalışanlarını kapsıyor! Paralar faizi ile iade ediliyor, e-Devlet'ten başvuran alıyor

BÜYÜK ARTIŞ: ALTIN MART AYINDA YÜZDE 9,3 YÜKSELDİ

Mart ayında yüzde 9,3'lük bir artışla, Temmuz 2020'den bu yana en büyük aylık artışını gerçekleştiren altın ons fiyatı, bugün Londra'da seans başlarında 2 bin 266,85 dolara yükselerek yeni bir rekor kırdı.

ANALİSTLERİN GÖRÜŞÜ: JEOPOLİTİK GERİLİM VE FAİZ BEKLENTİLERİ ALTINI DESTEKLİYOR

Analistler, Avro Bölgesi'nde gelen enflasyon verileriyle birlikte ECB'nin faiz indirimi beklentilerinin artmasının, altının ons fiyatını desteklediğini belirtti. Ayrıca, düşük faiz ortamında altın tutmanın maliyetinin azalması ve doların altın fiyatını olumsuz etkilememesi de dikkat çekti.

ALTININ İLERİYE DÖNÜK YOLU

Altının ons fiyatının bu rekor seviyeleri koruyup korumayacağı ve jeopolitik gelişmelerin altın piyasasına etkisi yakından takip edilmeye devam edilecek.