Çılgın Sayısal Loto sonuçları açıklandı! Çılgın Sayısal Loto sonuç ekranı millipiyangoonline'da Çılgın Sayısal Loto sonuçları açıklandı! Çılgın Sayısal Loto sonuç ekranı millipiyangoonline'da
Okyanusta kendilerini karşılamak üzere bekleyen astronotlar karşılandı. İnişleri canlı yayın yapılarak kamuoyu ile paylaşılan astronotlar iniş sonrasında gemiye alındı. Bugün ise yurduna dönen Alper Gezeravcı ilk açıklamalarını yaptı. İşte detaylar...  

9 Şubat 2024 günü Florida açıklarında okyanusa inişi gerçekleşen Alper Gezeravcı’nın uzay görevi tamamlandı. Bugün Cumhurbaşkanlığına ait uçakla Ankara Esenboğa Havalimanı'na ayak bastı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır tarafından karşılandı. İlk toplantısını Bakan Kacır ile gerçekleştiren ilk Türk astronot Gezeravcı; "İnşallah bundan sonra çok daha büyüyerek devam edecek, çok daha ileri noktalara gideceğiz" dedi.  

Bakan Kacır ise, "Alper Gezeravcı'nın gerçekleştirdiği uzay bilim misyonu bir ilktir ama son olmayacak... Kendi uzay sistemlerimizi uzaya taşımayı hedefliyoruz" ifadelerini kullanarak uzay yolculuklarında daha çok Türk astronotlarının görüleceğini dile getirdi.  

Gerçekleştirilen basın toplantısında Alper Gezeravcı;  "Çok değerli basın mensuplarımız, değerli zamanınızı ayırarak bugün burada bulunduğunuz için çok teşekkür ederim. Adımımızı attığımız ilk andan itibaren sizlerin gülümseyen yüzleriyle ve memleketimizin sıcak kucaklamasıyla karşılaştığım için son derece mutluyum. Aslında en çok özlediğim şeylerden bir tanesiydi.

Maneviyatı yüksek olan bir ülkenin hakikaten içten samimi insanlarıyla Türk vatandaşlarımızla tekrar bir araya gelmek, kavuşmak belki de bu yolculuğun en güzel, sonlanan kısmıydı. Ben görevin ilk başlangıç anından itibaren bulunan bir hedef. Bugüne kadar gerçekten hayallerimizin sınırını teşkil eden, gökyüzündeki, gözünüzle görebileceğimiz sınırları bertaraf eden, hedeflere erişebilmiş olmanın mutluluğuyla ülkeme geri döndüm. 

Türkiye'nin bugüne kadar bana sağlamış olduğu imkanlara, bana kazanmış olduğum kabiliyetlerle, ülkeme borçlu olduğum bütün bu imkanları seferber ederek gerçekleştirdiğimiz görevin gerisinde, görevin hazırlık sürecinde bugünlere kadar gelmesini sağlayan, öncelikle ortaya koymuş olduğu güçlü iradeyle Sayın Cumhurbaşkanımız, devletimizin tüm kurumları görevin icrası sürecinde bir çarkın mükemmel işleyen dişleri gibi hiçbir aksaklığa mahal vermeksizin, hazırlık sürecini çok kolay hale getiren bir görevin icrasında hiçbir aksaklığa mahal vermeyecek şekilde bütün hazırlık sürecini yürüten Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Türkiye Uzay Ajansımız ve TÜBİTAK'ın değerli çalışanlarına minnettar olduğumu ifade etmek isterim öncelikle. 

Astronot olarak, Türkiye'nin astronotu olarak geleceğimizin teminatı, az önce karşılaştığımız sevgili kardeşlerimize orada gerçekleştirdiğimiz her bir deneyi temsil eden birer bayrağı elden teslim ederek, bundan sonra başlayan kutlu yolculuğumuzun bayrak değişimini gerçekleştirmiş olduk. Sayın Bakanımızın da çok güçlü bir irade ilanını ifade ettiği şekilde, bu sadece bir başlangıçtı, bir yere varış hikayesi değildi. 

Devletimizin güçlü iradesini sadece burada bizler değil, görevin icrası esnasında hazırlık yaptığımız yurt dışındaki farklı kurulumları birleşenleri uzay istasyonunda hazır sürecimizi gözlemleme imkanı bulmayan ama orada gerçekleştirdiğimiz deneyleri birebir bizimle birlikte icra aşamasında vakıf olan ve hayranlıklarına yaptığımız işleri hakikaten gönülden tebrik edilerek getiren insanların duygularıyla geriye döndüm. 

Ülkemin bu alanda ortaya koymuş olduğu, geçmişimizde unutmuş olduğumuz hiçbir görev olmamasına rağmen, gerçekleştirdiğimiz ilk görevin bu kadar başarıyla sonlanmasından ötürü en içten samimi tebriklerini dile getiren ve konuda attığımız adımın, adaletin güçlülüğünü hakikaten gözlemleyerek dile getiren insanların bize yüklemiş olduğu mutlulukla geri döndüm. 

Türkiye'nin hakikaten bu konuda atmış olduğu adımın ve geleceğe yönelik koymuş olduğu hedeflerin güçlü duruşu noktasında görev icra eden bir kişi olarak değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı olarak, yurt dışındaki basın, yayın kanallarında ülkemize ilişkin, hakikaten son derece gurur verici ifadelerden ve yorumlardan alınmış olduğum ilk izlenimlerde müthiş bir şekilde gururlanmış olarak ülkeme geri döndüm. 

İnşallah bundan sonra çok daha büyüyerek devam edecek, çok daha ileri noktalara gideceğiz. Sayın Bakanımızın az önce de ifade ettiği gibi dünyanın bugüne kadar paylaşmış olduğu, bizim de ülke olarak fazlasıyla hak etmiş olduğumuz, uzaydaki yerimizi bu ekosistemde fayda sağlayacak, pay alacak şekilde adımların atılacağını inşallah çok kısa süre içerisinde göreceğiz. Hiç kimsenin bir şüphesi olmasın.

Bugüne kadar eksik olan tek şey, damarlarında dolaşan asil kanın bize vermiş olduğu o yüksek potansiyeli sadece farkında bulamayışımızdır. Devletimizin atmış olduğu güçlü adımlarla hak ettiğimiz özgüveni kazandık. Bundan sonra da çok daha büyük adımlarla ileriye gitmeye devam edeceğiz. Ben tekrardan ekranları başında bizi izleyen tüm vatandaşlarımıza bizi destekleyen bütün aile bireylerine teşekkür ediyorum. Gelecekteki kutlu yürüyüşümüz herkes için hayırlı uğurlu olsun. Teşekkür ederim." İfadelerini kullandı.