• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Almanlar Vali'yi ziyaret etti

  30.10.2007 22:33
  Söke Belediyesi'nin davetlisi olarak Aydın'a gelen Almanya'nın Schönebeck kenti belediye başkanı ve ticari heyet Aydın gezilerinin son gününde Aydın Valisi Mustafa Malay'ı ziyaret etti.
  Almanlar Valiyi ziyaret etti
  Almanlar Vali'yi ziyaret etti Almanlar Vali'yi ziyaret etti Almanlar Vali'yi ziyaret etti

  Söke Belediyesi'nin davetlisi olarak Aydın'a gelen Almanya'nın Schönebeck kenti belediye başkanı ve ticari heyet Aydın gezilerinin son gününde Aydın Valisi Mustafa Malay'ı ziyaret etti.
  Valilik Encümen Salonunda gerçekleşen ziyarete Alman heyetin yanı sıra Söke Kaymakamı Celil Ateşoğlu ve Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi katıldı. Ziyarette konuşan Schönebeck Belediye Başkanı Hans Jurgen Haase, Söke ile olan ilişkilerinin 1996 yılında başladığını belirterek, o günden buyana iki şehir arasında ciddi ilişkilerin yaşandığını söyledi. Bugüne kadar iki şehir arasında ticari bir gelişme olmadığını fakat Söke'ye bu seferki gelişlerinde beraberlerinde ticari bir heyette getirdiklerini ifade eden Hans bundan sonra Aydınlı işadamlarıyla ticaret yapmayı da düşündüklerini ve ülkelerine olumlu düşüncelerle döndüklerini belirtti.
  Alman heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Aydın Valisi Mustafa Malay, Almanya'nın Türkiye için farklı bir dünya ülkesi olduğunu ifade etti. Tarihte Almanya ile Türkiye'nin kader birliği yaptığını dikkat çeken Vali Malay, “Bugünde Türkiye'nin en fazla ticari ilişkisi olduğu ülke Almanya'dır. Yurt dışında en fazla Türk yaşayan ülke de Almanya'dır. Almanlarla olan diyalogumuz kız alıp vermeye kadar gitmiştir. İki ülke arasında işbirliği yapılabilecek çok ortak yön olduğuna inanıyorum. İnşallah ilişkilerimiz daha da ilerleyerek devam eder. İki ülke arasındaki ziyaretler yöneticiler ve ticari heyetlerle sınırlı kalmamalı. Karşılıklı ziyaretlerde yanımızda çocuklarımızı da götürmeliyiz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza da bu dostluklarımızı aşılamamız gerekmektedir” dedi.
  Misafirlerine Aydın'ın sembol ürünü incir ikram eden Aydın Valisi Mustafa Malay, ayrıca Aydın'ı daha iyi tanımaları için ilin tanıtımını yapan broşürler hediye etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim