Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 12. haftasında TOFAŞ, Aliağa Petkimspor'u konuk ediyor. Tofaş maça Boubacar Toure ve Berke Büyüktuncel'in etkili oyunuyla başladı. İlk 5 dakikada  Tofaş skoru 12:8 yaptı. Bu periyodun ardından pota altında etkisiz kalan Tofaş'ta toparlanan Aliağa Petkim Spor, İsmail Cem Ulusoy, Simmons ve Aldridge'in verimli oyunuyla ilk periyodu 5 sayı ile tamamladı. 15-20

 2. periyotta toparlanan TOFAŞ ilk iki dakikada skoru 21:22 yaparak konuk takıma mola verdi. Bu periyodun ardından savunmaya güçlü başlayan Aliağa Petkimspor bunu başararak atakta ev sahibini durdurdu. Hücumda da etkili olan Prewitt, etkili oyunu sayesinde iki dakika sonra skoru 37-28'e getirdi. Tofaş'ın kaptanı Berk Uğurlu'nun 3 sayısı ilk yarıda skoru 31:37'ye getirdi. deneme bonusu veren siteler

Fenerbahçe'nin yıldızı Enner Valencia, tarihe geçti Fenerbahçe'nin yıldızı Enner Valencia, tarihe geçti

 Üçüncü periyotta iki takım da mücadele etti. Deplasmanda İsmail Cem etkili olsa da Chery'nin serbest atışları çeyreğin sonunda farkı 38-49'a getirdi. Bu sürenin ardından TOFAŞ etkin bir şekilde toparlandı ve farkı etkin bir şekilde 9:53'e indirdi. Konuk ekip özellikle Chery'nin etkili oyunuyla üçüncü periyodu 9:55 önde tamamladı.

 Son çeyrekte ev sahibi ekip toparlanınca Arturas Milaknis 7 dakikada art arda sayılarla 58:57 öne geçti. Etkili bir savunma yapan Tofaş, üçüncü dakikada Berke Büyüktuncel'in bulduğu golle farkı çift hanelere yükseltti ve skor 71:61 oldu. Gray'in etkili oyunuyla TOFAŞ, Aliağa Petkim Spor'u 78:65 mağlup etti.

  Robert Gray'in 22, Milaklis’in 16 sayıları ev sahibi takımın galibiyetinde rol oynarken, Prewitt ve Simmons'ın 14 sayılık katkıları Aliağa Petkimspor'un kaybetmesine engel olamadı.