Fenerbahçe'de gözler başkanlık seçimine çevrilmişken Ali Koç gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mourinho'dan transfer gündemine kadar birçok konuya değinen Ali Koç'un Galatasaraylı futbolcular için söyledikleri de dikkatleri çekti. İşte detaylar...

Fenerbahçe'de seçime kısa bir süre kala mevcut Başkan Ali Koç, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'de seçime kısa bir süre kala mevcut Başkan Ali Koç, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

SZYMANSKİ, MERT HAKAN VE BATSHUAYİ

Szymanski'de serbest kalma bedeli yok. Batshuayi'den çok memnunuz. Çok seviliyor. Hoca da kalması için sıcak bakıyor. Kontratı bitti, görüşmeler devam ediyor. Türkiye'den başka takımlar da istiyor. Mert Hakan ile henüz konuşmadım. Kendisine çok kızdım ama Mert Hakan gerçek bir Fenerbahçeli. Daha çok futbolu konuşması gerektiğini düşünüyorum. Yabancı sayısından dolayı kıymete binmiş bir oyuncudur, inşallah bizde kalır.

'KONGRE GERGİN OLACAK'

Arda Güler, Ronaldo'nun rekorunu alt üst etti Arda Güler, Ronaldo'nun rekorunu alt üst etti

Fenerbahçe'yi 2018'de aldığımız ekonomik olarak en riskli kulüp seviyesine, göğsüne reklam bulamayan duruma getiren zihniyete tekrar teslim etmek istemiyoruz. Kongre çok gergin ve çirkin olacak. Ciddi ajitasyonlar yapacaklar. Herkesi sükûnetli olmaya davet ediyorum. İyilik kazanacak.

'BELKİ DOĞRU ANLATAMADIK'

Ligden çekilme kısmı için onaylanmasını isteyenler vardı. Ben başka bir yol haritası sundum. Popülist olsam 'verin bana yetkiyi' derim. Şovumu yapardım ama niye yapalım? Belki o konuyu doğru anlatamadık.

'ZAHA ÇALIMDIR'

Transferde ne paralar verildiğini biliyorum. Açıklanan paraları da hepimiz biliyoruz. Tete konusu da aynı şekilde. Çalım gibi gösterildi. Ndombele bize çok önerildi ama o bizim kesinlikle alacağımız bir oyuncu değil. Dışardan sponsorlar deniliyor ama sponsorun ismi yok. Zaha'da biz 1 sene uğraştık. Galatasaray'a nasip oldu. 8.5 milyon euroya geldiğinde biz masadan kalktık. Galatasaray'a gitti. Çalım mıdır? çalımdır. Rakibimizin geçen sene yaptığı transferler fark yarattı. Bu seneki transferleri fark yaratmadı. Orada Türkler fark yarattı.

ERDEN TİMUR SÖZLERİ

İstifasının bizimle ilgili olmadığını ifade etmiş. Şubat ayını bekleyin, Galatasaray'da sıkıntılı süreçler yaşanacak demiştim. Nitekim içeride sıkıntılar olmuş. Sayın Erden Timur da kendi bakış açısıyla konuları anlattı, diğer taraf da anlatır. Bizi ilgilendiren sözler, belden aşağıya kullanılan kelimelerdi. 'Ligi bitirtmeyiz' gibi.

'DAVİNSON'U BEĞENİYORUM'

Fred, Szymanki kötü mü? Mesela Djiku, bence müthiş bir stoper. Davinson Sanchez de bize önerilmişti, ben onu çok beğeniyorum. Ama iki stoperimizin toplam maaşı, Sanchez'in altında. Millet birden bire Mourinho geldi diye Lukaku, Dybala havada uçuşuyor. Ben bilmez miyim bu kadar çevremle haber sızdırmayı? Biz öyle çalışmıyoruz. Varsa bitiriyoruz, açıklıyoruz.

'EBRAR KARAKURT'U İSTERİM'

Ebrar Karakurt'u isterim ben. Ebrar, müthiş bir oyuncu. Rusya'da istatistikleri kırdı, rekor bırakmadı. Çılgın bir oyuncu, çılgın bir karakter. Bir kere yemek yedik beraber. Orada da şakayla karışık laf açıldı. Dünya çapında bir takım olacaksanız, biz oraya yakınız, en iyi Türkler'i almalısınız, Ebrar da öyle biri.

'SZYMANSKİ ONLARI HIRPALAMIŞ'

Fenerbahçe'de bildiği oyuncular var. Szymanski özel bir futbolcu. Feyenoord'da onu çok zorlamış. Kendi oyuncularını ve rakip oyuncuları çok iyi analiz eder. Szymanski, onları hırpalamış. Dolayısıyla ona çok değer veriyor.

'MOURİNHO İYİ BİR DELİ'

Ali Koç: Aldım, anlaştım demek ne demektir? İş bitti demektir. Biz, anlaşınca açıklıyoruz. Benim terbiyem böyle. Biz sessiz sedasız devam ettik. O esnada Mourinho'yu Suudi Arabistan'a istediler. Mourinho, iyi anlamda söylüyorum, iyi bir deli. 'Sen Fenerbahçe'yi neden seçiyorsun?' diye sorduk. 'Sadece şampiyon olursam başarısız olurum, ama Fenerbahçe'yi Avrupa'da iyi bir noktaya getirirsem Speciel One bunu da yaptı dedirtirim' dedi.

'BU NASIL BİR ZİHNİYET'

Ali Koç: Aziz Yıldırım, bizi Mourinho'ya açıktan para vermekle suçladı. Böyle bir şey düşünsem dahi, kulübümü ateşe atmam. Bu nasıl bir zihniyet? İrfan Can Kahveci transferinde de bu oldu. SPK'ya şikâyet edeceğim dedi. Fenerbahçe'ye 20 sene başkanlık yapan biri böyle bir şey söyleyebilir mi? 45-46 milyon Euro söylemimi, 3 sene olarak hesapladım.

BRANCO'NUN FENERBAHÇE'YE GELİŞİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündeme dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu: Jorge Jesus dört kişiyle gelecekti, sekize çıktı. Son olarak 'birine ihtiyacım var' dedi. Mario Branco'yu söyledi ve aldık.

Baktık ki Jorge Jesus onu Sportif Direktör olarak değil de sağ kolu gibi kullanıyor. Sonra çalışmaya başladık. Bu adam yetenekli dedik. Jesus, onu Suudi Arabistan'a götürmek istedi, ikna ettik ve burada kaldık. İyi de bir takım kurduğumuzu düşünüyoruz. Branco sadece takım kurmadı, bir yapı da kurdu.