• BIST 97.149
 • Altın 283,434
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  Ali Babacan 4 eski bakana teklif götürecek

  02.08.2019 10:38
  AK Parti’den istifa ederek yeni parti çalışmalarına hız veren eski bakan Ali Babacan’ın, AK Parti’de bakanlık yapmış dört isme kuracağı partinin kurucular kurulunda yer almaları için teklif götüreceği iddia edildi.
  Ali Babacan 4 eski bakana teklif götürecek
  Ali Babacan 4 eski bakana teklif götürecek Ali Babacan 4 eski bakana teklif götürecek Ali Babacan 4 eski bakana teklif götürecek

  Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren eski bakan Ali Babacan’ın kurucular kurulunu netleştirmeye başladığı öğrenildi. Meclis'teki AKP'li milletvekilleri de dâhil bazı siyasetçilerle ve akademisyenlerle görüşmeler yürüten Babacan’ın, daha önce AKP hükümetlerinde bakanlık yapmış olan Erkan Mumcu, Kürşat Tüzmen, Nimet Çubukçu ve Ertuğrul Günay’a kurucular kurulunda yer almaları için teklifte bulunmaya hazırlandığı iddia edildi.

  Ali Babacan’ın kuracağı partinin AKP’nin ilk yıllarındaki politikalarını savunan bir çizgiye oturtacağı, bunun için de AKP’nin ilk iktidar döneminden bazı isimlerle çalışmaya çok önem verdiği belirtiliyor. Babacan’ın hem AKP içerisinden hem de diğer siyasi çevrelerden davette bulunduğu bazı isimlerin ise, şimdilik beklemede kalmak istediği ve kurulacak partinin kamuoyunda karşılığının ne olacağını görüp ona göre hareket etmeyi düşündükleri de edinilen bilgiler arasında.

  AHMET DAVUTOĞLU CEPHESİNDEN GEÇİŞLER OLABİLİR

  Diğer taraftan Ali Babacan’ın kuracağı partiye Ahmet Davutoğlu’na yakın ekipten de geçişlerin olabileceği konuşuluyor. Eski Başbakan Davutoğlu’nun, yeni parti mi kuracağı yoksa parti içi muhalefette mi kalacağının halen netlik kazanmamasının kendisini destekleyen bazı isimlerin Babacan’a sıcak bakmaya başladıkları öne sürüldü. Babacan kanadında ise Ahmet Davutoğlu'na sıcak bakılmadığı ve iki ismin aynı parti çatısı altında buluşması olasılığının olmadığı belirtildi.

  Kaynak: Yeniçağ

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim