• BIST 108.645
 • Altın 154,531
 • Dolar 3,8286
 • Euro 4,5258

  Algün'den değerlendirme

  16.02.2009 08:23
  Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, yerel seçimlere sayılı günler kala Aydın’da seçim çalışmalarının hızlandığına işaret ederek, mevcut adayların içerisinden Aydın’ın “Obama’sı” olacak birisinin çıkmayacağını iddia etti.
  Algünden değerlendirme
  Algün'den değerlendirme Algün'den değerlendirme Algün'den değerlendirme

  Seçim sürecinde adaylığı açıklanan isimlerden birinin Aydın"ın şehremini olacağına işaret eden Süleyman Algün, herkesin bu adaylar içerisinden Aydın"ın Obama"sının çıkıp çıkmayacağını merak ettiğini söyledi. Mevcut adayların içerisinden Aydın"ın “Obama"sı” olacak birisinin çıkmayacağını ileri süren Algün, “Kesinlikle çıkmaz. Aslında esnaf olanlardan belki çıkar, ama esnafların böyle seçimlere katılmaları ve kazanmaları şimdilik mümkün değil. Çünkü onlarda para yok. Para yoksa, siyasette de yoksun. İşte bu mantıktan dolayı; Obama, mantığıyla birinin başkan olması mümkün değildir. Gelişmekte olan ülkelerde para önemli bir araçtır. Para olmadan başarı kazanmak hemen hemen imkansız gibi bir şeydir” dedi.
  Seçimlerin demokrasinin vazgeçilmezi olduğuna dikkat çeken Algün, “Seçim sonucu ne olursa olsun, herkes sonucuna katlanacak. Bu konudaki eksiklikler ve sorunlar zamanla aşılacaktır. Bugünkü adaylarımız elbette Aydın"da kendini ispatlamış ve özellikle, Mustafa Ancın, Hüseyin Aksu, Özlem Çerçioğlu, İlhami Ortekin arasında ciddi bir yarışın olacağı ortadadır. Burada bir fark var o da şu, Aksu ve Ortekin"i tanıyanlar nasıl tanıyor ise değiştirmek mümkün değil. Burada merak edilen Milletvekilliğinden feragat edebileceğini gösteren Sayın Çerçioğlu ne yapar? Bir de Sayın Ancın meclis üyeliğinden, başkan adayı oldu. Onun ne yapacağını herkes daha çok merak ediyor. İşte kararsızların veya yenilik arayanların üzerinde duracağı iki adayımızı halk iyi takip ediyor. Dolayısıyla onlar attıkları her adımı iyi atmalıdırlar. Yapacakları basit bir hata, seçim sonucuna etki edebilecek durumdadır” diye konuştu.
  “Aydın"da doğal olarak da Obama zaten olmaz, olsa olsa Yavuz"lar, Fatih"ler olur ama onun için de zaman ve zemin müsait görünmüyor” diyen Algün, şöyle konuştu: “Ama tarih tekerrürden ibarettir. Elbet bir gün bu halkı görmezden gelenler ve ciddiye almayanlara öyle bir ders verir ki, Sayın Başbakanımızın Davos"ta yaptığı iyi bir örnektir, tüm dünya aylarca yıllarca meseleyi konuşur. Kim seçilirse seçilsin; lütfen Aydın için, ülke için bir şeyler yapsın. Çünkü Aydın"ın yerel sorunları, ülke sorunlarından daha az değil. Aksine daha çok sorunumuz var. Bunları çözmek için Obama"ya gerek yok. Sen, ben, biz çalışır isek çözebiliriz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim