Pekin, turistleri tekrar ağırlamaya hazırlanıyor Pekin, turistleri tekrar ağırlamaya hazırlanıyor

İsveç'te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakarak alçak bir eyleme imza atan aşırı sağcı Rasmus Paludan, başta Müslüman ülkeleri olmak üzere herkesi ayağa kaldırmıştı. Hem PKK sempatizanlarının hem de Palugan'ın eylemine göz yuman İsveç'e Türkiye'den çok sert tepki gösterilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO için kapıları kapatmıştı. Alçak eylem hala dünya gündemindeki yerini korurken Paludan bir alçak eylem daha imza attı.

"Erdoğan İsveç'in NATO üyeliğini onaylayana kadar her cuma Kur'an yakacağım" diyen Paludan, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da da Kur'an-ı Kerim yaktı.

KURŞUN GEÇİRMEZ KASK VE YELEK GİYDİ

Kenti popüler meydanlarından biri olan Norrebro'ya giden Paludan, kurşun geçirmez kask ve yelek giyerek kamuoyunun karşısına çıktı. Polisin barikat kurduğu alanda çok sayıda insan da Paludan'ı izledi.

POLİSLER KORUDU

Camii önünde Kur'an yakan Paludan'ın eylemi sırasında yaklaşık 50 polis memurunun olduğu görülürken, alanda büyük bir polis otobüsünün de olduğu belirtildi.

İSVEÇ'TEN ÇİFTE STANDART

Öte yandan Paludan'ın İsrail'in İsveç Büyükelçisi önündeki Tevrat yakma eylemini engelledi. 'Düşünce özgürlüğü'ne sığınan İsveç hükümetinin iki yüzlülüğü bu olayla gün yüzüne çıktı.