Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Yapı Kredi Yatırım, BİM'i model portföyünden çıkarıp "al" tavsiyesini  korurken, İş Bankası'nı 7,50 TL hedef fiyat ve "al" tavsiyesiyle model  portföyüne ekledi.

Detaylar şu şekilde:

"İş Bankası'nı Model Portföyümüze ekliyoruz. Hedef Fiyat / Getiri Potansiyeli 7.50 TL / %43 Öneri  AL İş Bankası'nı en çok tercih ettiğimiz hisselerden oluşan Model Portföyümüze eklememizin altında yatan ana nedenler: (i) Güçlü aktif  kalitesi tamponları: İş Bankası'nın toplam karşılık oranı ve serbest  karşılık tutarı %125 ve 2.9 milyar TL seviyelerine ulaştı. (ii) Yüksek  iştirak gelirleri: Şirketin iştirakleri -SISE, ANHYT, ISMEN, TSKB-  karlılığı destekliyor. 2021'de bankanın toplam iştirak gelirlerinin  yıllık %90 artarak yaklaşık 6.5 milyar TL'ye ulaşmasını bekliyoruz.

(iii) Cazip değerleme: Hisse, 2021 tahminlerimiz ışığında 0.3x F/DD ve 2.6x F/K gibi oldukça cazip ve tarihi düşük seviyelerde çarpanlardan  işlem görüyor ve banka için yaklaşık %13 özkaynak karlılığı tahmin  ediyoruz. Öte yandan, 2021 net karından dağıtılmasını beklediğimiz  temettünün verimi %8'dir.

Bim'i Model Portföyümüzden çıkarıyoruz ancak 'AL' önerimizi koruyoruz. Hedef Fiyat / Getiri Potansiyeli    86.00 TL / %37 Öneri  AL

Bim'i en çok tercih ettiğimiz hisselerin yer aldığı Model Portföyümüzden, hissenin endeks altı getirisi %20 sınırını da aştığı  için çıkarıyoruz. Hisseyi beğenmeye ve mevcut fiyat düzeylerinden uzun  vade için değer vaad ettiğine inanmaya devam ediyoruz.

Ancak,  neredeyse son 1 senedir medyada yer alan ve zincir marketlerin büyüme  dinamiklerine zarar verebilecek düzenlemelerin yapılabileceği  yönündeki haber akışı son dönemde fiyat farklılıkları üzerinden daha  da yoğunlaşmıştır ve şirketin finansal performansıyla uyumlu  bulmadığımız bu baskı, somut bir mevzuat değişikliği yapılmadığı  sürece de devam edecek gözükmektedir.

Model Portföy:

ISATR, ISBTR, ISCTR, ISKUR, KOZAL, ASELS, CCOLA, ALARK, ENKAI, TUPRS, LOGO, MAVI "

Tamamı için:

https://www.ykyatirim.com.tr/mailing/e3623adb-5808-4198-9e86-e6c26d5056e8.pdf