• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  Aksu'ya dava açıyorlar!

  10.02.2009 14:23
  Aykonut Hüseyin Aksu'ya dava açıyor!
  Aksuya dava açıyorlar!
  Aksu'ya dava açıyorlar! Aksu'ya dava açıyorlar! Aksu'ya dava açıyorlar!

  AYDINPOST ÖZEL- Aydın"ın kanayan yarası haline gelen Aykonut Yapı Kooperatifinde yerel seçimler öncesinde de hareketli günler yaşanıyor.

  Kooperatif başkanı Rahmi Çoban bugün kooperatif binasında basın toplantısı düzenleyerek, belediye eski başkanı Hüseyin Aksu"nun hakaretlerde bulunduğunu tespit ettiklerini ve bununla alakalı olarak suç duyurusunda bulunacaklarını iddia etti.

  Başkan Çoban, “Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Aykonut yönetimi ve kooperatifi hakkında birçok spekülasyon yapılmaya başlandı. Kooperatif yönetimi olarak asla taraf olmayacağımız halde birtakım merciler ve şahıslar tarafından birilerinin yandaşı olduğumuz lanse edilmeye çalışılmaktadır. Bilindiği üzeri Aykonut kentin en büyük yapı kooperatifi. Özellikle Torlak mevkiinde bulunan alandaki binaların çeşitli sebeplerden dolayı yapılamamasından kaynaklanan sıkıntılar büyük sıkıntıya yol açmıştır. Yönetim olarak kooperatif çalışmalarına hız verip Torlak ve diğer bölgelerdeki kooperatif alanlarımızla ilgili belediyeden destek istedik. Geçmişte yaşanan ne olduysa oldu. Buna bakmıyoruz. Şu anda mağdur olan üyelerimizin mağduriyetinin giderilmesi için çaba sarf ediyoruz. Başkan İlhami Ortekin"den yardım istedik sağ olsun o da geri çevirmedi. Bununla ilgili pek çok iddialar ortaya atıldı. Burada kimsenin şahsi talebi yok. Kooperatifin ilerleyebilmesi için taleplerde bulunduk” dedi.

  Çoban, “Biz kimsenin tarafı olacak bir kooperatif değiliz. Kooperatif, kişi ve partiler üstündedir. Üyelerimizin ev sahibi olmasını sağlamak için çalışıyoruz. Seçimler de bahane edilerek bir takım yerler bu kadar ulvi bir düşünceyi farklı yönlere çekmeye çalışmaktadırlar. Suçlanmamız hiç etik değildir” şeklinde konuştu.

  Başkan Çoban ayrıca, “Geçen gün Belediye eski Başkanı Hüseyin Aksu üyelerimizle toplantı yaptı. Bu toplantının ses kaydı ve deşifresi elimizde bulunuyor. Kooperatif hakkında bilgiler sunmuş. Kendisi başkanlığı bıraktıktan sonraki zaman sürecinde kooperatifte bazı değişiklikler yaşanmıştır. Ardından bizler de yönetimi gelerek yanlışları tek tek tespit edip hukuki müracaatlarda bulunduk. Bizler hiç kimsenin ya da partinin adamı değiliz. Şu anda belediye başkanı İlhami Ortekin değil de, Hüseyin aksu, Özlem Çerçioğlu ya da Mustafa Ancın da olabilirdi. Bunun bizim için önemi yok. Bizim sorunumuzu çözsünler bu bize yeterli” diye konuştu.

  DAVA EDECEĞİM

  Başkan Rahmi Çoban, “Hüseyin Aksu, aynı konuşmasında şahsıma, Sayın İlhami Ortekin"in bundan 1 yıml önce beni ve üyelerimizi kapıdan kovduğunu, şimdi ise benim cebime para koyup makamında dolaştırdığını söylüyor. Bu konuşma ses kaydı olarak da elimizde. Başka suçlamaları da var. Bunlar şahsıma yönelik hakaretlerdir. Bu büyük bir gaf ve saygısızlıktır. Sayın Aksu"yu şahsıma hakaret ettiği için huzurunuzda dava edeceğimi ilan ediyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim