• BIST 109.156
 • Altın 153,061
 • Dolar 3,8203
 • Euro 4,5092

  Aksu'dan destek sözü

  26.02.2009 12:02
  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Belediye Başkan adayı Hüseyin Aksu sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelerek projelerini anlattı.
  Aksudan destek sözü
  Aksu'dan destek sözü Aksu'dan destek sözü Aksu'dan destek sözü

  Aydın Sivil Toplum Örgütleri Platformu (ASTO) tarafından organize edilen toplantıda konuşan Hüseyin Aksu konuşmasına sivil toplum örgütlerinin kentler için olan önemine değinerek, “Sivil toplum örgütleri toplumun ve haliyle kentlerin olmazsa olmazlarındandır. Göreve geldiğimizde sivil toplum kuruluşlarının mekan, elektrik, ısınma ve etkinlik için gerekli salon anlamında sıkıntılarına Belediye olarak üzerimize düşen gerekli desteği vereceğiz. Ben kendi dönemimde Şükrün Güngör Tiyatro Salonunun bitirilmesi için kendi cebimden dahi para verdim. Ama benden sonra bina Valiliğe devredildi. Bugün Şükran Güngör"de bir etkinlik yapmak isteyen sivil toplum kuruluşundan ortalama 500 YTL para alınıyor” dedi.
  ASTO Başkanı Veli Tiryaki"nin “Aydın"ın gelecekteki vizyonunu nasıl analiz edersiniz?” sorusunu yanıtlayan MHP Aydın Belediye Başkan adayı Hüseyin Aksu, “Bir şehrin çağdaş bir kent olarak tanımlanabilmesi için gerekli olan kriterleri Avrupa bildirgeye dökerek özetlemiş. Bunun içerisinde alt yapıdan, yeşil alanlarına, Yollarından, havasının temizliğine kadar pek çok kriteri belirtmiş. Bir kentin çağdaş olarak tanımlanabilmesi için bütün bu kriterlerin yerine getirilmesi lazım. Bizde Aydın için buna talibiz” diye cevap verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim