İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Samsun'da vatandaşlara seslendi. Samsunlu vatandaşlardan oy isteyen Akşener "Patron sizsiniz, elele verip bu harami düzeni beraber değiştireceğiz" diyerek hem partisi için hem de Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu için oy istedi.

Akşner, "14 Mayıs'ta sandıklar açılacak Sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olacak, Millet İttifakı iktidar olacak, Sayın Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan saygıyla yolcu edilecek. Sayın Kılıçdaroğlu alkışlarla koltuğa oturacak" ifadelerini kaydetti.

Akşener'in konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Kurtulan değil kurtaran şehir Samsun bugün aranızda olmaktan büyük bir gurur duyuyorum.

Çok az bir zaman kaldı. Tam 3 yıldır geziyorum. Başka bir partiyi yermedim, kendi partimi övmedim, sadece sizin dertlerinizi dinledim. Bana göre, partime göre seçmen velinimettir.

AK PARTİLİ SEÇMENE SESLENDİ

Seçmen patrondur ama uzun zamandır seçmenin dertlerinin dinlenilmediği buna karşın projelerde rekabet etmek lazımken şuculuk buculuk üzerinden dil geliştirildiği, düşman edildiği, birilerinin cebini doldurduğu bir düzenle yönetiliyoruz bu düzenin adı tek adam düzeni. Bu düzenin adı harami düzeni.

whatsapp-image-2023-04-13-at-16-19-12.jpeg

Üç yılın sonunda buradayım. Seçime 33 gün var. Patron sizsiniz. Elele verip bu harami düzeni değiştireceğiz. Sizden şimdi İYİ Parti için oy istiyorum, Sayın Kılıçdaroğlu için oy istiyorum. Millet İttifakı'nın adayı Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti için oy istiyorum. Özellikle AK Partili seçmen kardeşlerimden oy istiyorum. Bu seçim parlamenter sistemin konuşulduğu son seçim. Ey AK Parti'ye oy veren ve Erdoğan'ı seven kardeşlerim beş yıl sonra ne yapılacak, öfke dolu bir sistemde dünün yetkilerine sahip biri gelip oturacak. Hukuk ve yargı addaya gitmiş durumda. Biz derhal ve çok çabuk parlamenter sisteme geçeceğiz. Yargıyı serbest bırakacağız.

MÜLAKAT VURGUSU

2020'de KPSS'de sorular çalındığı için mağdur olan kardeşlerim, haklarınız geri verilecek. Mülakat derhal kaldırılacak. Aradan geçen bunca zamandan sonra mülakatın nemenem bir şey olduğunu şimdi söylüyorlar. Hakkı olanların kazandığı; dayısı, ayısı olanların kaybettiği, kimsenin hakkının yenmediği bir düzen kurulacak.

33 gün sonra oy vereceksiniz, her bir arkadaşımın sandığa gitmesini istiyorum. Sandık başında görev almalarını istiyorum.

Eren Erdem: Gerçek Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye güvenin Eren Erdem: Gerçek Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye güvenin

'KILIÇDAROĞLU ALKIŞLARLA KOLTUĞA OTURACAK'

Tecavüz edenin serbest kalmadığı bir düzeni değiştirmek için, kadınların sokak lambası söndüğünde korkmadığı bir Türkiye için 14 Mayıs'ta oy kullanacaksınız. O bir oyla Türkiye'nin kaderini değiştireceksiniz.

14 Mayıs'ta sandıklar açılacak Sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olacak, Millet İttifakı iktidar olacak, Sayın Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan saygıyla yolcu edilecek. Sayın Kılıçdaroğlu alkışlarla koltuğa oturacak.