• BIST 107.303
 • Altın 152,960
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  AKP'liler birbirine girdi

  07.07.2008 21:52
  AKP'li meclis üyesi, AKP'li başkanın üzerine yürüdü
  AKPliler birbirine girdi
  AKP'liler birbirine girdi AKP'liler birbirine girdi AKP'liler birbirine girdi

  ŞANLIURFA Belediye Meclis toplantısında Belediye Başkanı AKP'li Ahmet Eşref Fakıbaba ile DTP'li meclis üyeleri arasında gerginlik çıktı. Soru önergelerinin kabul edilmemesine sinirlenerek tartışma başlatan DTP'li meclis üyeleri için salona güvenlik görevlisi istenmesine sinirlenen AKP'li meclis üyesi Mehmet Moğol, partilisi Başkan Fakıbaba'nın üzerine yürüdü. Gerginlik, Başkan Fakıbaba'nın, oturuma 10 dakika ara vermesi ile sona erdi.

  Şanlıurfa Belediyesi Toplantı Salonu'nda yapılan ve 10 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında gergin anlar yaşandı. DTP'li Belediye Meclis üyeleri Ahmet Doğan, Hidayet Eldem, İmhan Paksüt, Cemal Babaoğlu ve Vahap Genç, "Temmuz ayında yeni otogarın temelinin atılmaması, karpuz üreticilerine kesilen ceza makbuzlarında usulsüzlük bulunduğu iddiaları ve temizlik şirketi tarafından zabıta olarak çalıştırılan 50 personelin neden zabıta kadrosuna alınmadığı" konularının cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi.

  Soru önergesinin oy birliği ile reddedilmesinin ardından Başkan Fakıbaba ile salonda bulunan DTP'li üyeler arasında sözlü tartışma başladı. DTP'li üyelerin anti demokratik uygulama söylemleri üzerine Başkan Fakıbaba, “Sizin demokrasi anlayışınızı bütün halk, bütün Urfa çok iyi biliyor” dedi. Fakıbaba'nın bu sözlerine DTP'li üyeler ise “Yazıklar olsun” diyerek karşılık verdi. Sözlü sataşmalar devam ettiği sırada Fakıbaba, salona güvenlik görevlisi çağırılmasını istedi. Bu istek üzerine ateşlenen tartışmaya bu kez AKP'li meclis üyesi Mehmet Moğol katıldı. Moğol, “Biz buraya polis istemiyoruz. 30 tane AKP'li meclis üyesiyiz. Polis çağırmanın ne anlamı var” diye tepki gösterip, Fakıbaba'nın üzerine yürümeye başladı. Fakıbaba'ya saldırmak isteyen Moğol'u, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe ile AKP'li meclis üyeleri sakinleştirdi. Yaşanan gerginlik, Başkan Fakıbaba'nın, oturuma 10 dakika ara vermesi ile sona erdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim