• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  AKP'li vekillere yüklendi!

  02.09.2010 11:25
  MHP Aydın Milletvekili Recep Taner merkeze bağlı Işıklı köyünü ziyaret etti.
  AKPli vekillere yüklendi!
  AKP'li vekillere yüklendi! AKP'li vekillere yüklendi! AKP'li vekillere yüklendi!

  MHP Aydın Milletvekili Recep Taner merkeze bağlı Işıklı köyünü ziyaret etti. Köy muhtarı Sezgin Kahya ve köylüler tarafından karşılanan Taner"e MHP Merkez İlçe başkanı Mehmet Uysal ve ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Köy meydanında gerçekleşen toplantıda 12 Eylülde yapılacak olan Anayasa değişikliği halk oylaması çalışmalarında AKP"in halkı yanlış bilgilendirdiğini, son günlerde ise “MHP ile birlikte başörtüsü sorununu çözecek kanunu çıkarttık. Anayasa Mahkemesi bunu iptal etti. MHP"liler şimdi nasıl HAYIR diyor?” diye konuşan başbakanın yalan beyanda bulunduğunu belirten Taner “Işıklı"dan AKP Aydın Milletvekillerine sesleniyorum. Başbakan yalan söylüyor. Gelin vatandaşın karşısında, televizyonlarda başörtüsü sorununun çözümü konusunda tartışalım.”dedi.
  MHP ve AKP grup başkan vekillerinin imzalarının bulunduğu ve üzerinde anlaşmaya varılan iki maddeden oluşan “Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının değiştirilmesi” ile “YÖK"ün Ek 17. maddesinde değişiklik yapılması”.olduğunu belirten Taner “Başörtüsü sorununun çözümü noktasında AKP ile birlikte “her türlü kamu hizmetinden yararlandırılmasıyla eşitlik sağlanır” ifadesiyle 10. madde düzenlemesi yapılmıştır. İkinci değişiklik ise “Kanunda açıkça yazılı bulunmayan her hangi bir sebeple kimse yüksek öğrenim hakkını kullanmaktan mahrum edilemez. Bu hakkın kullanım sınırları kanunla belirlenir” ifadesiyle 42. maddede yapılan değişikliktir. Buradan anlaşılacağı üzere bu hakkın kullanım sınırlarını belirleyecek kanunun çıkartılması gerekiyordu. Yani “Hiç kimse başının örtülü olmasının sebebiyle öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz. Bu yönde uygulama ve düzenleme yapılamaz. Ancak başın örtülmesi kişinin yüzü açık ve kimliğinin tanınmasına imkân verecek ve çene altından bağlanması şeklinde olacaktır.” şeklinde YÖK ek 17. maddenin çıkartılmasıdır" dedi.
  MHP'li vekil Taner, "AKP, başörtüsü sorununu MHP"nin getirmiş olduğu analarımızın çene altı bağlama şekliyle çözülmüş olacak, yarın başörtülüler bize oy vermez, rant alanımız elimizden gidiyor düşüncesi ile ek 17. maddeyi çıkartmamış ve Anayasa mahkemesi bu kanunu iptal etmiştir. AKP Aydın Milletvekilleri Sayın Ertürk, Sayın Erdem ve Sayın Koç biz bu ek 17. maddeyi çıkarttık buna rağmen Anayasa mahkemesi iptal etti diyorlarsa ben görevimden istifa edeceğim. Kanun çıkmadığı için üniversitelerimizde kaos oluşmuştur.. Bazı rektörler “Anayasa çıktı kanun çıkmadan ben başı örtülü öğrenciyi üniversiteye alıyorum” derken diğeri “kanun çıkmadan almam” dedi. O günlerde Üniversitelerimizde yaşanan olayları hep birlikte gördük. AKP sözünde durup YÖK"ün ek 17. maddesinde değişiklik kanununu çıkartsaydı bugün bu sorun çözülmüş olacaktı. Ama AKP yanlış yaptı. Yanlış yaptığınız için de başörtüsü kanun değişikliği iptal edildi. Şimdi de kalkmış Milletimi Aldatmaya ve kandırmaya devam ediyor, meydanlarda yalan beyanlarda bulunuyorsunuz. Milletimizi Aldatma ve Kandırmaya yönelik yaptığınız yalan beyanlarınıza gereken cevap 12 Eylül"de HAYIR diyerek sandıkta Yüce Türk Milleti size verecektir" şeklinde konuştu.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim