• BIST 106.926
 • Altın 151,366
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3291

  AKP'li Vekil fena kapıştı

  08.02.2009 09:18
  Elazığ’ın Karakoçan İlçesi AKP İlçe Başkanı emekli imam Mehmet Emin Aşam, partisinin Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran’ın kendisini ölümle tehdit ettiğini, küfür ettiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
  AKPli Vekil fena kapıştı
  AKP'li Vekil fena kapıştı AKP'li Vekil fena kapıştı AKP'li Vekil fena kapıştı

  Elazığ"ın Karakoçan İlçesi AKP İlçe Başkanı emekli imam Mehmet Emin Aşam, partisinin Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran"ın kendisini ölümle tehdit ettiğini, küfür ettiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Partisinden istifa eden Aşam, avukatı aracılığıyla Milletvekili İşbaşaran"ın kendisini ölümle tehdit edip küfür ettiği telefon konuşmasını basın mensuplarına dağıttı.

  AKP Elazığ teşkilatı, Karakoçan İlçe Başkanı emekli imam Mehmet Emin Aşam"ın ilçede AKP"nin 29 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı gösterdiği halen Belediye Başkanı olan Nurettin Arslan"dan 50 bin TL rüşvet istediği iddiaları üzerine karıştı. İddiaya göre İlçe Başkanı Aşam, Arslan"dan “Seni belediye başkan adayı yapacağız. Bunun için 50 bin TL vereceksin” diyerek rüşvet istedi. Nurettin Arslan, rüşvet konuşmasını kayıt altına alarak Ankara"da bulunan AKP Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran"a ulaştırdı. İşbaşaran ise kaydı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"a dinletti.

  MİLLETVEKİLİNİN ÖLÜMLE TEHDİT ETTİĞİ İDDİASI

  Milletvekili İşbaşaran, daha sonra Karakoçan İlçe Başkanı Mehmet Emin Aşam"ı telefonla arayarak partiden istifa etmesini istedi. İddiaya göre konuşma sırasında İşbaşaran, İlçe Başkanı Aşam'ı ölümle tehdit edip ağır küfürler etti. Milletvekili Feyzi İşbaşaran ile yaptığı telefon konuşmasını kayda alan İlçe Başkanı Aşam, bugün Elazığ"da avukatı Kadir Çiçek ile bir basın toplantısı düzenlerek, milletvekiliyle aralarında geçen konuşmanın dökümünü gazetecilere dağıttı.

  İşbaşaran"ın kendisini ölümle tehdit ettiğini, küfür ettiğini ileri sürerek Cumhuriyet Savcılığı"na suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Aşam, AKP"den de istifa ettiğini söyledi. Basın toplantısında Aşam"ın yerine avukatı Kadir Çiçek açıklamalarda bulundu.

  İŞBAŞARAN'IN ELİNDE KASET VARSA MAHKEMEYE VERSİN

  Avukat Çiçek, Milletvekili İşbaşaran"ın elinde müvekkili Mehmet Emin Aşam'la ilgili bir ses kaydının bulunduğunu iddia ettiğini belirterek, “Bu kesinlikle bir şantajdır. Biz elimizdeki ses kaydını mahkemeyle Türk yargısıyla paylaşmakta bir beis görmedik, Eğer Feyzi İşbaşaran"ın da elinde kaset var ise bu kaseti mahkemeyle paylaşmasını bekliyoruz. Diğer türlü bu şantajdır ki bu da Türk Ceza Kanunu"nca suç sayılır” dedi.

  Avukat Çiçek, milletvekili İşbaşaran"ın müvekkili Aşam'ı telefonla aradığını da belirterek, bu konuda şunları söyledi:

  “Müvekkilim Karakoçan İlçe Başkanı 05.02.2009 tarihindeki AKP seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmadan sonra saat 22.15 sularında Elazığ AKP Milletvekili Feyzi işbaşaran, Mehmet Emin Aşam'ı telefonla arayarak seçim çalışmalarına katılmadığını ve gençlik kolları başkanını görevden alarak başka birini atadığı gerekçe gösterilerek ağır bir şekilde hakarette bulunmuştur. Bu hakaretlerin büyük bir çoğunluğu çok bariz sinkaflı küfürler içermekte, aynı konuşma içeriğinde müvekkilim Mehmet Emin Aşam ölümle tehdit edilmekte ve infazın jandarma eliyle yaptırılacağı ve jandarma vasıtasıyla kendisinin aldırılacağı tehdidinde bulunmakta. Müvekkilimin emekli bir Diyanet mensubu olmasından ötürü kendisine, "ölü yıkayıcısı senin dinini imanını", söylemek istemiyorum, kabulu mümkün olmayan ağır hakaretlerde bulunmuştur.”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim