• BIST 104.946
 • Altın 163,280
 • Dolar 3,9383
 • Euro 4,6903

  AKP'li vekil ağzından kaçırdı

  25.01.2008 20:31
  Ak Parti'nin türban hedefi ne? Anayasa Komisyonu üyesi vekil ağzından kaçırdı.
  AKPli vekil ağzından kaçırdı
  AKP'li vekil ağzından kaçırdı AKP'li vekil ağzından kaçırdı AKP'li vekil ağzından kaçırdı

  Konya'da Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden AKP milletvekilleri, ilginç açıklamalarda bulundu. TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Konya Milletvekili Avukat Hüsnü Tuna, türban yasağıyla ilgili açıklama yaparken, "İnşallah hedefimiz kamu hizmetlerinde de, yani kamu hizmeti veren personellerde de böyle bir yasağın olmamasıdır. Bu utanç verici bir şey diye düşünüyorum."dedi.

  Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Hüsnü Tuna, son günlerde tartışılan türban yasağıyla ilgili konuştu. Tuna, "Biliyorsunuz Türkiye'de özgürleşme adına yeni bir Anayasa çalışması devam ediyor. Bunun için de bir değişiklik düşünülüyor. Bu değişiklikte hedef bir, özgürlüğün sağlanması ikincisi bu özgürlüğü sağlayacak maddenin yargı veya başka bir unsur tarafından ortadan kaldırılmamasının tedbirinin alınması noktasında çalışma yapılıyor. İnşallah önümüzdeki hafta içinde netleşir.

  ONUN DA ZAMANI GELECEK

  Üniversitelerde kılık kıyafet serbest olursa, kamu hizmetinde yasak devam eder mi? İnşallah hedefimiz kamu hizmetlerinde de, yani kamu hizmeti veren personellerde de böyle bir yasağın olmamasıdır. Bu utanç verici bir şey diye düşünüyorum ben. Ama bunun yeri 42'nci madde değil. Çünkü 42'nci madde eğitim hakkıyla ilgili madde olduğu için. Orada çalışma hakkını düzenleyemiyoruz. Zamanı gelinçe inşallah o çerçevedeki düzenlemeler de gündeme gelecektir. "dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim