• BIST 109.156
 • Altın 153,325
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  AKP'li kadınlardan çalışma

  02.02.2009 14:52
  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli, 29 Mart yerel seçimlerinin sonuçlarını Türk kadınının belirleyeceğini söyledi.
  AKPli kadınlardan çalışma
  AKP'li kadınlardan çalışma AKP'li kadınlardan çalışma AKP'li kadınlardan çalışma

  AK Parti iktidarı ile Türk kadınının siyasette önünün açıldığını belirten Pilevlneli, Aydınlık yarınlar için, geleceğini düşünen kadınların AK Parti"ye destek vermesini istedi. Başbakan Recep Tayip Erdoğan"ın Davos"ta sergilediği dik duruş ile dünyanın lider gördüğünü de belirten Pilevneli, “Aydınlı kadınlar olarak böyle bir lidere 30 Mart"ta en önemli hediyeyi vermek için daha çok çalışacağız” dedi.
  AK Parti"nin Aydın"da dürüst şaibesiz bir isimle seçime girdiğini ve kadın kolları olarak sorumluluklarının bilincinde olduklarını ifade eden Demet Pilevneli “İddia ediyorum ki bu seçimi kadınların oyları ve çalışmaları belirleyecektir. Büyük bir rahatlıkla söyleyebilirim ki Türkiye"de hiçbir siyasi partinin AK Parti"nin kadın kolları gibi bir teşkilatı ve teşkilatçılık anlayışı yok. Bizler kadın kolları teşkilatı olarak bugüne kadar pek çok ilki gerçekleştirdik. İlk siyaset akademisini, ilk siyaset kürsüsünü kadınların önüne AK Parti olarak açtık. "Kadın temsil oranı için kota koymalıyız" diye oyalananlar mecliste 9 kadınla temsil edilirken, biz bu sayıyı 30 kadın milletvekiline çıkardık. Şu anda yüzde 9.4 olan kadın temsil oranı AK Partinin zaferidir. İlimiz Aydın içinde şu anda tam 41 adet bayan belediye meclis üyesi aday adayı başvurularını yapmıştır. Sayın başbakanımızdan bu aday adaylarına bir müjde getirdim. Diyor ki Sayın başbakanım: “Her 3 sıradan biri kadın olacak. Takip eden her 3 kişiden biri de yine kadın olacak.” Ehliyeti liyakati olan tüm kadınların listelerde seçilebilecek sıralarda yer almaları için hem kadın kolları başkanı olarak bize, hem de sayın il başkanımıza bu konuda genel merkezin yazılı talimatları ulaşmıştır” dedi.
  Yapılan bir araştırmadan da söz eden AK Parti Aydın İl kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli, eğitimi bilgi birikimi olan kadınların kendi siyasi görüşlerine ait partilerine sıralama konusunda güvenmediklerini gördüklerini ifade etti. Ancak AK parti"nin bu konuda kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yaptığını belirten Pilevneli “Bunu yapan AK parti ve Genel Başkanı Başbakan Re cep Tayip Erdoğan"dır. Şunu iftiharla söyleyebiliriz ki “siyasetin kadın nezaketine ihtiyacı vardır” diyen cesur bir başbakanın seçimleri almak için cesur kadınlara ihtiyacı var. Yeri geldiğinde dünyaya haddini bildiren bir başbakan için Aydın"da seçimi almak zor olmayacaktır. Üzerimizdeki sorumluluk çocuklarımıza bırakacağımız Aydın"ın sorumluluğudur. AK partili kadınlar olarak çalmadık kapı sıkılmadık el bırakmayacağız. Biz çalışmazsak yarınlarda rahat uyuyamayız. Keşke dememek için zamanı ekonomik kullanmak zorundayız” dedi.
  Aydın"da en favori adayın da AK Parti"nin adayı Mustafa Ancın olduğunu kaydeden Pilevneli “Aydınlılar denenmişi denemeyecekler. Aynı hataları tekrarlamayacaklar. Siyasi rantın peşinde koşan, proje proje milletin gözünü boyayan, milletvekilinden başkasını aday çıkaramayanlardan gözümüz korkmuyor. Bizler 30 mart sabahı zafere uyanan bir Aydın da huzurla uyanmak istiyoruz. Bu oyları "AK Parti almadı ben aldım" diyenlerden hesap soralım istiyoruz. Proje uyutmalarıyla iş vaatleriyle soldan sağa atlayan zihniyetlere cevabı verilsin istiyoruz. Hiç aklında yokken sorumluluğu üstünde bulmuş bir bayanın partisinin itibarından öte oy alamayacağını da bilmenizi istiyorum. Yüreğimize Davos"ta su serpen dik duruşuyla, Osmanlı tokadını atarak salondan çıkan Cesur Başbakanımıza bir sözümüz var. Birlik ve beraberlik çerçevesinde biz bu başarıya talibiz” ifadelerine yer verdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim