Egedesonsöz’den Diren Çelik’in haberine göre, Kordon İş Adamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un Kordon’da çimlere oturulmasının engellenmesi için yaptığı çalı tipi bitki önerisini hatırlattı.

Masterchef All Star'da eleme gecesi! Şefler bile veda eden isme şaşırdı Masterchef All Star'da eleme gecesi! Şefler bile veda eden isme şaşırdı

Şanlı, çalı tipi bitki türü önleminden ziyade, yakın zamanda İstanbul’da alınan kamuya açık alanda alkol yasağı uygulamasının İzmir’de de hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Şanlı, Avrupa ülkelerinde de kamusal alanda alkol yasağının olduğunu belirterek “Dünyanın hiçbir yerinde kamusal alanda alkol alınmaz. İstanbul Valisi’ni, belediye başkanını ve halkını tebrik ediyorum. Umarım en yakın zamanda İzmir Valimiz de bu kararı alır. Ülkemizde, barolar tam tersine ‘neden yasak uygulanıyor’ diye suç duyurusunda bulunuyor. Bizde yeşil alan görüldü mü akla hemen alkol geliyor. Buna bir de yaşam tarzına müdahale ediliyor diyorlar. ‘AKP zihniyeti’ diye yorumlar yapıyorlar. Avrupa’da, Yunanistan’da da mı AK Parti var? Davul zurnalarla açık alana geliyorlar. Bunlar düğünde yapılır. Şanzelize’de sünnet düğünü yapmamıza müsaade ederler mi?” şeklinde konuştu.