• BIST 110.248
 • Altın 155,637
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  AKP'li gençler şehitleri andı

  25.03.2008 00:05
  AKP Nazilli Gençlik Kolları Teşkilatı tarafından “Şehitler Haftası” dolayısıyla anma programı düzenlendi.
  AKPli gençler şehitleri andı
  AKP'li gençler şehitleri andı AKP'li gençler şehitleri andı AKP'li gençler şehitleri andı

  Nazilli Belediye Sarayı Tiyatro Salonu'nda düzenlenen programa AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Ahmet Ertürk, Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, AK Parti ilçe Başkanı Ali Ertürk, ilçe gençlik kolları teşkilatı üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
  Açılışta konuşan AK Parti Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Volkan Beyazıt, Çanakkale Zaferi'nin dünya tarihinde bir dönüm noktası olduğu, tarihin akışı ve Türk ulusu üzerinde belirleyici bir rol oynadığını ifade etti. Bu zaferin Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırladığını belirten Beyazıt, “Bu savaş; ordumuzu zafere taşıyan Mustafa Kemal gerçeğini ortaya çıkarmış, milletimiz 500 bin evladını bu savaşta şehit vermiştir. Her ne sebeple olursa olsun savaş; büyük bir yıkımı, insanlık onurunun ayaklar altına alınmasını ifade eder. Türk milleti kendi şehitlerine gösterdiği özeni ve ilgiyi, bu savaşta ölen yabancı ülke askerlerine de göstererek, insanlığın yere düşen onurunu da ayağa kaldırmıştır. Çanakkale Zaferi'nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatıdır. Biz gençler olarak yaşanan bu tarihe, bu güne ve geleceğe sahip çıkacağız. Atatürk'ün bize gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için Türkiye'yi dünya devletleri arasında layık olduğu yere taşıyacağız” dedi.
  Anma programına konuşmacı olarak davet edilen Gazi Şükrü Karaca da, “Mart ayı İstiklal Savaşımızın başladığı ve İstiklal Marşımızın yazılıp TBMM'de kabul edildiği çok önemli bir aydır. Allah bize ve ulusumuza bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Çanakkale Savaşları sırasında dünyanın en güçlü donanmaları Çanakkale önlerine gelip ülkemize denizden girmek istemişler ancak Türk askeri buna izin vermemişti. Ve çekip gitmişlerdi. O tarihlerde 700 bin yabancı asker ve yüzlerce gemi toplanıp ülkemizi işgal etmek için gelmişler ancak büyük zayiatlar vererek çekip gittiler. Biz esirlerimize insanca muamele yaptık. Onlar ne yaptılar, Çanakkale de esir aldıkları Türkleri Malezya'ya kadar kızgın kum çöllerinde yaya olarak götürdüler. Ermeniler kamplarda ecdadımızın sağ gözlerini oydular. Sebebi de tekrar bir savaş çıkarsa tüfek kullanmasınlar diye bunu yaptılar” diye konuştu.
  Duygulu anların yaşandı programda, AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk Gazi Şükrü Karaca'ya günün anısına Seyit Onbaşıyı sembolize eden heykelcik hediye etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim