• BIST 108.754
 • Altın 151,016
 • Dolar 3,6647
 • Euro 4,3245

  AKP'li gençler belediye başkanlarını ziyaret ediyor

  24.02.2012 12:50
  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Nazilli Gençlik Kolları üyeleri, AK Partili Kuyucak’ın Horsunlu Belde Belediye Başkanı Mehmet Çömden’i ziyaret etti.
  AKPli gençler belediye başkanlarını ziyaret ediyor
  AKP'li gençler belediye başkanlarını ziyaret ediyor AKP'li gençler belediye başkanlarını ziyaret ediyor AKP'li gençler belediye başkanlarını ziyaret ediyor

  Horsunlu’da buluşan AK Hizmetler hakkında bilgi alan AK Gençler, Başkan Çömden’in 3,5 Milyon TL borçla belediyeyi teslim almasına şaşırdı. AK Belediyeciliğin profesyonelce yapıldığını ifade eden AK Parti Nazilli Gençlik kolları Başkanı Birkan Şen; “Öncelikle insanlar hangi parti olursa olsun koltuk korkusunu bir kenara bırakması gerekiyor. Yuvarlak masa etrafında parti gözetmeksizin toplanıp şehrin geleceğini görüşmemiz, değerlendirmemiz lazım. Sokaktaki insanı bile önemseyeceksin, belki önemli bir fikir ondan gelir” dedi.
  Kuyucak’ta AK Partinin kurulduğu günden beri teşkilatta zafiyetin olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Çömden; “Nazilli’den kalkıp buraya kadar gelip bizleri ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu ziyaretinizle beni çok mutlu ettiniz. Gençlerimizin böyle çalışkan olması biz belediye başkanlarını çok mutlu ediyor. Kuyucak’ın 5 beldesi de AK Partilidir. İlçe merkezimiz sadece CHP’lidir onu da 200 oyla kaybettik. Türkiye’de artık bazı şeyler değişti. Mesela MHP burada aman AK Parti olmasın diye CHP ile dirsek temasında bulunarak destek çıktı. Bu nedenle Kuyucak AK Hizmetlerden faydalanamadı. Aydın’da 18 belde var ve 4’te 1’i burada zaten. İnşallah siz gibi genç kardeşlerimizin ve güçlü ilçe teşkilatlarımızın çalışması Kuyucak’ı AK Hizmetlere kavuşturmamıza olanak sağlar.”
  “3,5 MİLYON TL BORÇLA BELEDİYEYİ TESLİM ALDIK”
  AK Partili Belediye başkanları olarak biz hemşerilerimize hizmet için var olduğumuzu düşünüyoruz diyen Çömden; “İnsanlara hizmette vebalin çok ağır olduğunu düşünüyoruz. Mesela geçtiğimiz hafta Ankara’ya Kurtuluş, Yamalak, Pamukören ve Horsunlu başkanları olarak Metin başkanımızın şahsi arabasıyla beraber gideriz. Orada kalmamız olsun, yakıtımız olsun, yemeğimiz olsun her şeyi cebimizden öderiz. Bugüne kadar görev süremiz içerisinde bir fatura dahi getirmedik. Zaten getirmemizde mümkün değil önümüzde Metin Ertürk gibi 22 yıldır başkanlık yapan abimiz var. 20 yılı aşkın süredir belediye bir fatura dahi getirmemiş, biz nasıl getirelim. AK Hizmetlerin gelmesi için çalıştık ve hemşerilerimiz bize bu görevi emanet etti. Bizde görev süremizden sonra Allah razı olsun hak, hukuk veya haram yemedi desinler. Başkanlık görevi sürem içinde en önemli yaptığımız hizmet olarak Huzurevi’ni gösterebiliriz. 12 yıl atıl vaziyette duran binayı böyle önemli bir hizmete soktuk benim için en önemlisi bu. Park yaptık, arıtma yaptık, ilköğretim okulunun bahçesine spor kompleksi yaptık. 2 bin 578 nüfusumuz var burayı 3,5 Milyon TL borçla aldık. Şuan da bu borcu 2011 yılsonu itibariyle 1 milyon 200 Bin TL’ye düşürdük. Tasarruf yaptık, gereksiz bir şey almadık. Hem borç ödüyoruz hem de vatandaşımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Gerçekten çok zorlanıyoruz bazen sağlık ve işimizden zaman ayırdığımız için değer mi diyorsunuz ama yıllar sonra bu Mehmet Çömden zamanında yapıldı Allah razı olsun deseler yeter” dedi.
  “KUYUCAK’IN AK HİZMETLERE KAVUŞMASI GEREKİYOR”
  Kuyucak’ın CHP’li ama 5 beldesinin AK Partili olmasının gerçekten ilginç bir durum olduğunu bu başarıda Belediye Başkanlarının büyük gayreti olduğuna inandıklarını ifade eden AK Parti Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Birkan Şen ise; “Gerçekten bu durumu anlamak güç. Aslında Kuyucak ilçemizin de AK Partili olması ve AK hizmetlere kavuşması daha güzel olurdu. Çünkü biz belediyeciliği profesyonelce yapan bir partiyiz. Belediyeciliği iyi yapan bir partiyiz. Ufkumuz geniş ve vizyonumuz büyük. Kuyucak ilçemizin de şuan hak ettiği yerde olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Kuyucak ilçesi çok yüksek donelere sahip ve Türkiye’nin sayılı firmalarına sahip bir yer. Zeytinyağının narenciyenin en bol olduğu bir ilçemiz. Kuyucak’ın çok daha iyi yerlerde olması gerektiğini düşünüyorum.”
  “BAŞKANLARDA KOLTUK KAYGISI OLMASIN”
  Başkan Birkan Şen, Aydın çok önemli bir şehir olduğunun altını çizerek gerek tarım gerekse turizm bölgesi olduğu içi bölgenin bir cennet olduğunu ifade etti. Bu konuyla ilgili ufak bir anısı da anlatan Şen; “Annem hacıya gittiğinde hurma alırken soruyorlar nerelisin diye annem de Türkiyeli olduğunu ve Aydın da yaşadığını söylüyor. Aydında neler yetiştiğini sormaları üzerine ise annemde, incir kestane zeytin, zeytinyağı diyerek saymaya başlıyor, daha yarısında annemin sözünü kesiyorlar ve ‘ya hacı sen yalan söylüyorsun senin bu söylediklerin cennette oluyor’ diyorlar” işte biz böyle bir memlekette yaşıyoruz. Tarımın en önemli gıda maddeleri bizde yetişiyor ve biz değerlendiremiyoruz. Türkiye’nin en işlek 2. karayolu bölgemizden geçiyor. Pamukkale ve Afrodisias yolları üzerinde olduğumuz için bunlar bulunmaz nimetler. Ama bizler bunları değerlendirmede zorluk çekiyoruz. Siyaset çekişmesi yüzünden, partili partisizi insanları bir araya oturtup konuşamadığımızdan, koltuk davası olduğundan, daha doğrusu koltuk kaybederim korkusundan yapamıyoruz. Bu işler cesaret ister. Yani siz seçildiğinizde acaba bir dahaki sefere ne yaparım düşüncesi olduğu zaman biz hizmet veremezsiniz. Bırakın bir sonraki yapsın düşüncesi yanlış, benim AK Partili başkanımda olsa bir sonraki dönemi düşünmesin. Eğer insanlar dünyanın bir ucundan Didim’e, Kuşadası’na geliyorsa Pamukkale’ye giderken benim yolumdan geçiyorsa bu çok önemli bir şeydir. Artık bazı şeylerin farkında olmak lazım ve bizim bir an önce Aydın Büyükşehir olup Ak iktidarı Aydın’a getirmemiz lazım.”
  “KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART”
  Hizmet örneklerini anlattığımızda bunlar sadece AK İktidarla mı olması gerekiyor diyenler yanlış düşünce içerisindeler diyen Başkan Şen; “Bunlar Ak iktidarla mı olması gerekiyor neden hükümet yardım etmiyor diye soran arkadaşlarımız veya ağabeylerimiz oluyor. Yanlış düşünüyorlar çünkü bunlar belediyecilikle olacak işler. AK Hizmet düşüncesinde olan belediye başkanlarımız bu işte profesyoneller bunlar hükümetin yapacağı şeyler değil. Bir kere ülkemizin her şehrinde kentsel dönüşüm şart. Ama kentsel dönüşüm cesaret isteyen bir iş ve özellikle de Nazilli için söylüyorum kısa sürede ve profesyonelce yapılması gerekiyor. Nazilli eski bir imara sahip, artık değişmesi gerekiyor. Bunu değiştirmek kolay bir iş değil fakat iyi bir karar almakla Nazilli’yi mükemmel bir hale getirebiliriz. Bugün Japonya deprem bölgesi olmasına rağmen yüzlerce katlı binalar var. Nazilli’de de yüksek katlara izin verdiğimiz zaman hem mühendisi, müteahhidi, sıvacısı yani inşaat sektöründeki Nazillili vatandaşlarımızın kalkınması sağlanacak. Yeşil alanlar artacak. Park alanları rahatlayacak, Verimli olan topraklarımız nedeniyle zor bulunan arsa alanları rahatlayacak. İşte bizim inşallah bir dahaki dönemde AK iktidarla yapmak istediğimiz kentsel dönüşümdür. Kenti yeniden yaratıp ekonomisine aynı şekilde can vermek istiyoruz. Sürekli aynı şeyleri söylüyorum ama bunlar olana kadarda aynı şeyleri sürekli söylemeye devam edeceğim. Bunlar olması gerekiyor bunlar şart.”
  “YUVARLAK MASA ETRAFINDA TOPLANALIM”
  Bu bölgedeki zeytini, zeytinyağını, kestaneyi ve inciri yol kenarlarında modern komplekslerle desteklenerek satarak Nazilli ismini ve bölge değerini artırmalıyız diyen Şen; “Nazilli’yi ve Aydın’ı artık önemli yerlere getirmemiz gerekiyor. Bizler bazen moderniz zekiyiz falan diyoruz ama Anadolu’ya baktığımızda bizi sollayarak geçmiş olduğunu görüyoruz. Onun için gece gündüz çalışıp her şeyden ödün verip buraları hak ettiği yerlere kavuşturmamız gerekiyor. İnsanlar buralara geldiğinde doğal güzelliklerimizin yanında yaptığımız işlerle de bölgemizi beğendirmemiz gerekiyor. Mesela Nazilli’de pilot bir bölge seçilsin ve Anadolu evlerinin, Japon evlerinin veya Amerikan evlerinin olduğu bir yer yapılarak hem ekonomik hem de kültürel olarak memleketimize farklı bir şeyler yapmalıyız. 40-50 sene sonra arkamızdan helal olsun dedirtmeliyiz. Öncelikle insanlar hangi parti olursa olsun koltuk korkusunu bir kenara bırakması gerekiyor. Yuvarlak masa etrafında parti gözetmeksizin toplanıp şehrin geleceğini görüşmemiz, değerlendirmemiz lazım. Sokaktaki insanı bile önemseyeceksin, belki önemli bir fikir ondan gelir. Ayrıca belediye başkanlarından çok duyarız, belediyemizin kasasında şu kadar para var demek hizmet yapmamanın bahanesidir. Demek ki para biriktirmiş hizmet yapmamışsın. Devletin ne kadar imkanı varsa kullanacaksın, gerekirse 100 Milyon TL borcun olsun ama karşılığı yani yaptığın hizmetler olsun. Atalarımızın dediği gibi borç yiğidin kamçısıdır. Hizmet olsun, bir şeyler yapılsın ama borcun da olsun önemli değil. AK İktidarla bunları gerçekleştireceğimize inanıyoruz. AK Gençler olarak hizmet üretmeye, fikir üretmeye çalışıyoruz. Bu düşüncelerimizde Milletvekillerimizin desteği ve AK Belediyecilik anlayışı ile değer bulacağına inanıyoruz” dedi. 

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim