• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  AKP'li başkan ceza kesti

  25.09.2008 11:10
  AKP Kayseri İncesu İlçe Başkanı Ekrem Karakoyun’un, kendisine ceza yazan polis memurunu önce tehdit ettiği sonra da sürdürdüğü iddia edildi.
  AKPli başkan ceza kesti
  AKP'li başkan ceza kesti AKP'li başkan ceza kesti AKP'li başkan ceza kesti

  AKP Kayseri İncesu İlçe Başkanı Ekrem Karakoyun"un, kendisine ceza yazan polis memurunu önce tehdit ettiği sonra da sürdürdüğü iddia edildi.

  Kayseri İncesu İlçe Başkanı Ekrem Karakoyun"un, köylüsüne araba kullanırken cep telefonu ile konuştuğu gerekçesiyle ceza yazan polis memuruna önce “senin sonun kötüö diye tehdit ettiği, daha sonra da sürdürdüğü iddia edildi.

  İddiaya göre, Kayseri"nin İncesu ilçesinde Atatürk Bulvarı"nda araba kullanırken cep telefonu ile konuşan K.G isimli vatandaşı, polis memuru M.M durdurdu. K.G."ye trafik cezası yazan trafik polisi M.M."ye ilk önce “Ben AKP İlçe Başkanı"nın köylüsüyüm' diyerek tepki gösteren K.G. isimli vatandaş, trafik polisi M.M ile tartışmaya girdi. O sırada telefonla konuşarak AKP İlçe Başkanı Ekrem Karakoyun"u çağıran K.G., İlçe Başkanı Karakoyun gelene kadar tartışmayı sürdürdü.

  CEZAYI YAZDI, SÜRÜLDÜ

  Daha sonra olay yerine gelen AKP İncesu İlçe Başkanı Karakoyun, polis memuru M.M"ye “Senin sonun iyi değil. O cezayı yazmayacaksın” diyerek emir verdi. Polis memuru M.M. ise görevi gereği cezayı yazması gerektiğini söyledi. Birçok kişinin şahit olduğu olay sonrasında polis memuru M.M."nin görev yeri Kayseri İncesu"dan, Kayseri Merkeze alındı. Olaya şahit olan İncesu sakinleri, polis memuru M.M."nin görev yerinin yeniden İncesu"ya alınması için “Polisimizi geri istiyoruz” imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasında toplanan imza sayısı ise 600"ü geçerken, İncesu sakinleri ANKA"ya açıklama yaparak, “Özellikle Deniz Feneri yolsuzluğuyla köşeye sıkışan AKP yöneticileri gerginliklerini maalesef işini yasal çerçevede yürüten insanlara yansıtıyorlar. Görev başında olan bir polis memurunun işini yapmayı engellemek Türk Ceza Kanunu"na göre suç olmasına karşın, artık işini yapan suç işlemiş oluyorö açıklamasında bulundular.

  KARAKOYUN: “HOŞ OLMADI DEDİM

  AKP İncesu İlçe Teşkilatı Başkanı Ekrem Karakoyun, söz konusu durumu doğrulamazken, “Böyle bir saçmalık olur mu? Devletin memuru bu, devlet memuru sürekli bir yerde durmaz, tayini çıkabilir. Böyle siyaseten böyle bir şey yapmamız söz konusu değil. Olayda sadece memur beye, "bu kişi benim misafirimdir. keşke yazmasaydınız, hoş olmadı" dedim. Kendisi bana "siz mi ödeyeceksiniz" diye sordu. Ben de benim ödeyeceğimi söyledimö dedi. 25 yıllık devlet memurluğu yaptığını belirten Karakoyun, devlet memurluğunun kıymetini bildiğini 7 yıldır AKP ilçe teşkilatının kuruluşundan bu yana görev almasına karşın bu tür bir durumla karşılaşmadığını söyledi. Karakoyun, devlet memurluğu konusunda hassasiyetli davrandığının altını çizdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim